Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Szalona pogoń Agrosu. Grała chełmska klasa okręgowa

Szalona pogoń Agrosu Suchawa przyniosła wygraną w spotkaniu z Ruchem Izbica 5:2. Mający kłopoty z bramkarzami Brat-Cukrownik Siennica Nadolna przegrał drugi mecz w sezonie i nadal zajmuje ostatnie miejsce
Szalona pogoń Agrosu. Grała chełmska klasa okręgowa
Mimo strzelenia dwóch goli Michał Gałka z Ruchu Izbica musiał przełknąć gorycz porażki

Autor: PATRYCJA KWITEK/RUCH IZBICA

Komplet punktów zdobył spadkowicz z IV ligi Start Krasnystaw. Miejscowi mieli tydzień wolnego, ich mecz ze Startem-Regent Pawłów z minionej środy został przełożony na najbliższą. Gospodarze byli faworytem, ale wygrana nie przyszła im łatwo. – Goście „zaparkowali autobus na 45 metrze”. Mieliśmy okazje, ale nic nam nie wchodziło. W posiadaniu piłki było 80 do 20 procent na naszą korzyść – analizuje szkoleniowiec Startu Marek Kwiecień.

Start dopiął swego w 86 minucie, kiedy w zamieszaniu podbramkowym po rzucie rożnym piłkę do bramki przyjezdnych skierował z piątego metra Jakub Frącek. Trener Kwiecień miał nosa ze zmianą. Piłkarz pojawił się na boisku w 65 min i odwdzięczył się golem dla swojego zespołu za zaufanie trenera. – Trafiłem ze zmianą – cieszy się opiekun Startu. I dodaje: – z jednej strony nasze zwycięstwo jest szczęśliwe, kiedy zdobywamy bramkę cztery minuty przed końcem meczu. Z drugiej, patrząc na naszą przewagę, wygraliśmy zasłużenie.

– Widać było, że gospodarze zachowali więcej świeżości, w środku tygodnia mieli wolne. My byliśmy po bardzo zaciętym meczu z Bugiem Hanna. Broniliśmy się, ale w końcówce Start wcisnął nam bramkę – mówi Marcin Palonka, kierownik Unii Rejowiec.

Start Krasnystaw – Unia Rejowiec 1:0 (0:0)

Bramka: Frącek (86).

Start: Skrzypa – Florek, Saj, Lenard, Kabasa, Wójtowicz (60 Kowalczyk), Dworucha, Chariasz, Sawa (88 Patyk), Niedrowski (65 Frącek), Szponar (89 Kondraciuk).

Rejowiec: Pastuszak – Rossa, Czajka, Brzezicki, Szczepanik, Karauda, Górny, Kwiatosz, Gomułka, Sąsiadek (80 Grel), Jersak (65 Niezbecki).

Spotkali się sąsiedzi z tabeli, 10. Granica i 11. Spółdzielca. Górą byli piłkarze z Dorohuska, mimo że po pierwszej połowie przegrywali 0:1. – Było sporo dramaturgii w tym meczu. Goście przyjechali się bronić i nastawili się na grę z kontry. Trudno było strzelić im gole. W pierwszej połowie mieliśmy trzy okazje, w drugiej kolejne trzy. Szczęśliwie udało się wygrać i trzy punkty bardzo nas cieszą – mówi trener Granicy Marek Grzywna.

– Mogliśmy wygrać ten mecz, mieliśmy kilka sytuacji. Pierwszego gola straciliśmy po rzucie karnym z kapelusza. Sędzia asystent Robert Ptaszek chciał się wykazać i sygnalizował faul naszego bramkarza. Tymczasem Przemek Pawlak nawet nie dotknął zawodnika Granicy – mówi Robert Braniewski, obrońca Spółdzielcy.

– Rzut karny był ewidentny. Arek Słomka minął już bramkarza, a ten go zahaczył – twierdzi Marek Grzywna.

Granica Dorohusk – Spółdzielca Siedliszcze 2:1 (0:1)

Bramki: Olęder (z karnego 78), Wagner (90 +4) – Lechowski (15).

Granica: Jabłoński – Ruszkiewicz (75 Kaper), Wagner, Niemiec, Michał Grzywna, Kotowski, Rondoś (46 Słomka), A. Olender (90 Lewczuk), Gregorczuk (46 Janusz), Maliszewski (46 Sołtysiuk), K. Olęder.

Spółdzielca: Pawlak – Wójciszyn, Wawruszak, K. Jędruszak, Daniel Orłowski, Nazarewicz (90 +2 Czajka), Iwaniuk, Braniewski (90 Czarnecki), Damian Orłowski, Borek (86 P. Jędruszak), Lechowski.

Faworytem byli goście, którzy po trzech kolejkach z sześcioma punktami zajmowali drugie miejsce w tabeli. Z tej roli przyjezdni wywiązali się należycie. Ogniwo pokonało Orła Srebrzyszcze 2:0. To już trzecie zwycięstwo podopiecznych Sławomira Skorupskiego. Wcześniej drużyna z Wierzbicy odebrała komplet punktów Frassatiemu Fajsławice i Granicy Dorohusk. Warto podkreślić, że była to pierwsza wygrana Ogniwa na wyjeździe.

Orzeł Srebrzyszcze – Ogniwo Wierzbica 0:2 (0:2)

Bramki: Knot (37), Roczon (42).

Orzeł: Komczyński – Bazela, Dziewulski (75 Mroczek), Hałaj, Ł. Tatysiak, Sz. Tatysiak, S. Tatysiak (80 Krakiewicz), M. Olender, Malinowski, Prystupa (60 Kaczorowski), Bohuniuk (35 Kogut, 48 M. Tatysiak).

Ogniwo: Zagraba (46 Wronikowski) – Ciechoński, Pilipczuk, Siwek (67 Gałecki), Hanc (46 Remiś), Szanfisz (89 Melchior), Roczon (60 Skrochocki), Chelbiuk, Skorupski, Knot, Bąk.

Start-Regent Pawłów – Frassati Fajsławice 3:2 (1:2)

Bramki: Kiedrzynek (11, 69), Kaczmarczyk (90 + 3) – Stefaniak (23, 31).

W 56 min Tomasz Rossa (Start-Regent) nie wykorzystał rzutu karnego – obronił bramkarz Frassatiego.

Czerwona kartka: Karol Przebirowski (Frassati) w 61 min, za drugą żółtą.

Start-Regent: Bobrowski – Mazurek, Rossa, Sołtys (89 Kędzierski), Żukowski (78 Pietrykowski), Karauda (46 Krystian Kister), Jakóbczyk, Rasiński (85 Miazga), Kozioł, Kaczmarczyk, Kiedrzynek.

Frassati: Mazur – K. Przebirowski, K. Błaziak, P. Przebirowski, Adamiec, Policha (90 + 2 Suszek), Stefaniak, Chruściel, Slobodyan (82 Leszczyński), Krakiewicz (70 Dunda), Skorek.

Agros Suchawa – Ruch Izbica 5:2 (0:0)

Bramki: B. Staszewski (81), Więcaszek (83, 84), Wysokiński (86), D. Sekulski (90 + 4) – Gałka (68, 71).

W 75 min Wojciech Wiecaszek (Agros) nie wykorzystał rzutu karnego – strzał w poprzeczkę.

Agros: M. Namczuk – K. Staszewski, B. Staszewski, J. Bylina (77 D. Sekulski), E. Mikulski, Węgliński (55 Lejko), A. Sekulski (46 Hrycak), Wysokiński, Więcaszek (87 Tomaszewski), Boczuliński, S. Staszewski (55 Zdolski).

Ruch: Sasim – Kaszak, Maciej Śliwa, Hopko, Malczewski (60 G. Lewandowski), Antoniak, P. Lewandowski, Kryłowicz, Binek (68 D. Pawlak), Banach (46 Prystupa), Gałka.

Hetman Żółkiewka – Unia Białopole 0:4 (0:2)

Bramki: Zdybel (3, 9), Łukaszewski (79), Poterucha (90).

Czerwona kartka: Kacper Wanielista (Hetman) w 62 min, za drugą żółtą.

Hetman: Ścibak – Wanielista, Krzysztoń, Basiak (72 D. Maksymowicz), Rycerz (70 Śliwa), Więczkowski (55 Zielonka), Puchala (52 B. Maksymowicz), Sawicki, Gieleta, Widz (70 Gaborski), Dąbrowski.

Białopole: Kozłowski – Bureć, Piekaruk, M. Cor (80 Domińczuk), Ślusarz, Kociuba, M. Soroka (73 K. Cor), Zdybel, Łukaszewski (80 Lachowski), Mazur, Poterucha.

Bug Hanna – Brat-Cukrownik Siennica Nadolna 3:2 (3:1)

Bramki: Chwedoruk (z karnego 13), Jaworski (30, 38) – Suduł (35, 50).

Czerwona kartka: Damian Bojarczuk (Bug) w 70 min, za drugą żółtą.

Bug: Karwatiuk – Ignatiuk, Baj, Matczuk, Babkiewicz, Boajrczuk, Kowalik, Kaliszuk, Litwin (75 Mikulski), Chwedoruk, Jaworski.

Brat-Cukrownik: K. Jopek – Adam Urbański (70 Kalisiewicz), Arkadiusz Kister, Pachuta (78 Malinowski), Szczepaniuk, Kniażuk, Witka (80 Zdunek), P. Szadura, Aleksander Urbański, Arnold Kister, Suduł.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama