Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Narodowe Święto Niepodległości: "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą"

Tłumy Polaków zgromadziły się na stołecznym Placu Piłsudskiego. Odbyły się tam główne uroczystości Święta Niepodległości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i członków rządu.
Narodowe Święto Niepodległości: "Ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą"

– Kiedy stoimy tutaj 11 listopada na placu imienia marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, placu świadków tylu niezwykłych historycznych wydarzeń (…), kiedy patrzymy na stojących tutaj pięknych polskich żołnierzy (...), to chce się powiedzieć - bo na usta cisną się słowa piosenki - "ja to mam szczęście, że w tym momencie żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście" – mówił prezydent Duda podczas uroczystości.

Zdaniem prezydenta, "całe pokolenia nie miały takiego szczęścia jak my", a zwłaszcza ci młodzi, którzy urodzili się po 1989 roku, którzy "nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w pełni niepodległa, nie była w pełni wolna, nie była w pełni suwerenna, kiedy nie można było w Polsce mówić tego, co się chce, spotykać z tym, z kim się chce i gdzie się chce".

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama