– W starożytnych czasach nordyckich podziwiano ludzi o umiejętnościach szamanów i kapłanek. Wierzono, że potrafią przekształcać się w różne zwierzęta, aby uzdrawiać siebie i innych. Prowadzili oni ceremonie, podczas których odgrywano mitologię, odsłaniając całą głębię nordyckiego folkloru – opowiadają organizatorzy wydarzenia.
Właśnie taką ceremonię w formie spektaklu będzie można zobaczyć na placu Teatralnym. Spektakl połączony jest z warsztatami, których uczestnicy nakładają maski i stają się częścią tej magii.
Teatr Stella Polaris założył w 1985 roku Per Pildra Borg wraz z żoną Merete Klingen. To uznany teatr działający w domenie teatru ulicznego, cyrku i akrobatyki. Jego celem jest praca nad międzykulturowym zrozumieniem i integracją kultur.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

















Komentarze