Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bezczelność oszustów nie zna granic. Takiej przesyłki kupujący się nie spodziewał

Na jednym z portali społecznościowych chciał kupić grę na konsolę. Kupujący – mieszkaniec gminy Urszulin (powiat włodawski) wpłacił pieniądze na wskazane konto. Gry jednak nie otrzymał.
Bezczelność oszustów nie zna granic. Takiej przesyłki kupujący się nie spodziewał
Zdjęcie ilustracyjne

– Do urszulińskich policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy, który poinformował, że został oszukany podczas zakupów w internecie – opisuje sierż. szt. Elwira Tadyniewicz. – Mężczyzna na początku listopada zamówił grę na konsolę. Ofertę znalazł na jednym z portali społecznościowych. Po umówieniu szczegółów ze sprzedającym przelał 150 złotych na wskazane konto. Niestety w przysłanej kopercie zamiast gry znalazł czekoladę i do tego rozpoczętą.

Policjanci apelują o czujność podczas internetowych zakupów. – Przed dokonaniem przelewów zawsze sprawdzajmy opinie o sprzedającym – zaznacza Elwira Tadyniewicz. – Korzystajmy również z metody płatności za pobraniem oraz opcji sprawdzania zawartości przesyłki.

Przestrzeganie tych zasad może uchronić przed oszustami.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Reklama