Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama STUDNIÓWKA 2026 - zobacz galerię zdjęć!
Reklama

Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki zaprasza w najbliższą sobotę na wernisaże czterech nowych ekspozycji w przestrzeni miasta.
Nowe wystawy w Kazimierzu Dolnym

Autor: materiały organizatora

Pierwsze otwarcie nastąpi o godz. 12 w Bibliotece Publicznej (ul. Lubelska 32/34). Zostaną tam zaprezentowane prace fotograficzne Marka Kucharczyka w ramach projektu "Wejścia/Wyjścia". To próba pokazania, że to co pozwala na wejście lub wyjście (drzwi, okno, otwór, zaułek) wiąże się często z niepewnością tego, co czeka osobę je przekraczającą. Tę wyjątkową, zmuszającą do refleksji ekspozycję, będzie można podziwiać do 23 czerwca.

Na godz. 12.30 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaplanowano wernisaż fotografii Barbary Mazurek pt. "(Nie)zwykłość". Artystka przez cały rok codziennie wykonuje zdjęcia. - Zaczęłam zaglądać w miejsca, w które bym nigdy nie zajrzała, wychodzić do ludzi, do których bym nie wyszła - dodaje Mazurek. Efekty jej pracy będzie można oglądać do 16 czerwca.

Wernisaż następnej wystawy, także w KOKPiT, odbędzie się o godz. 13. Będzie to zbiorowa wystawa członków Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie pt. "Barwą i Kreską". Wystawa będzie dostępna do 15 czerwca.

- Prace wyeksponowane na tej wystawie dają nam – twórcom możliwość podzielenia się z odbiorcami refleksją, zadziwieniem nad pięknem otaczającego świata, również tego wykreowanego przez człowieka - mówi Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, dr Urszula Tomasiak.

Tego dnia także na Dziecińcu Zamku w Kazimierzu Dolnym (ul. Zamkowa 3) od godz. 10.15 będzie można oglądać nową wystawę, na którą złożą się z kolei fotografie Andrzeja Ziółkowskiego.


Podziel się
Oceń

Komentarze

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama