Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lublin. Za galerię, za filmy, za książki. Kto zdobędzie nagrodę kulturalną?

Znamy już nominowanych do tegorocznych nagród kulturalnych miasta. Z tego grona wyłonieni zostaną laureaci, którzy odbiorą nagrody podczas gali 20 czerwca.
Lublin. Za galerię, za filmy, za książki. Kto zdobędzie nagrodę kulturalną?
Laureaci nagród w 2020 roku

Autor: Maciej Kaczanowski

Kategorie są, jak zwykle, cztery. W każdej z nich jest trójka nominowanych. – Wśród wskazanych kandydatów są osoby i instytucje wyróżniające się niepowtarzalną i ambitną działalnością kulturalną oraz dokładające starań, by Lublin i jego mieszkańcy uczestniczyli w kulturze ciekawej, nieszablonowej i pełnej emocji – zachwala prezydent Krzysztof Żuk.

Oto nominowani do Nagrody Artystycznej Miasta Lublin za 2021 rok:

  • Mateusz Nowak (za liczne nagrody i wyróżnienia w międzynarodowych konkursach, udział w wydarzeniach oraz reżyserię i scenariusz słuchowiska „Pościk albo dyjetka”
  • Monika Śliwińska za dokonania literackie, w tym nominację do NIKE
  • Waldemar Tatarczuk, który do niedawna kierował Galerią Labirynt, został doceniony za „stworzenie nowego modelu instytucji artystycznej” oraz stworzenie „nowej koncepcji dialogu o sztuce w przestrzeni publicznej”.

Do Nagrody Miasta Lublin za Całokształt Działalności nominowani zostali:

  • Grzegorz Linkowski za dokonania w produkcji filmów związanych z Lublinem (naliczono się ich 37)
  • Monika Śliwińska za napisanie cenionych książek biograficznych
  • Waldemar Tatarczuk za dokonania w upowszechnianiu kultury, popularyzację sztuki performance i organizację uznanych wydarzeń.

Do Nagrody Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2021 r. nominowani są:

  • Zbigniew Włodzimierz Fronczek za wydanie II serii „Książki Duma Lublina” i prezentację książki „Trzydzieści trzy po trzy” na antenie Radia Lublin
  • Agata Sztorc-Gromaszek za projekt „Galeria Dostępna”, cykle warsztatów rodzinnych i uczynienie Galerii Labirynt prekursorem dostępności
  • Izabela Śliwa, Rafał Sadownik i Dominika Krzyżanowska, czyli twórcy Rezerwatu Dzikich Dzieci, za fakt dostrzeżenia ich działalności przez zagranicznych fachowców.

Oto nominowani do Nagrody Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury za rok 2021:

  • Intrograf Lublin za wspieranie Teatru Starego
  • Lubelski Węgiel Bogdanka za sfinansowanie stypendiów dla 15 młodych artystów i animatorów w ramach projektu „Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka”
  • Perła Browary Lubelskie za finansowe wsparcie blisko 150 wydarzeń w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego i wirydarzu Centrum Kultury.

Laureatów poznamy podczas gali zaplanowanej na 20 czerwca. Gala odbędzie się po raz pierwszy od czasu ogłoszenia epidemii.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama