Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Potrącił śmiertelnie 4–letnią dziewczynkę. Czeka go proces

Piotr R. w czerwcu ubiegłego roku śmiertelnie potrącił 4–letnią dziewczynkę. 50–latek w lutym stanie przed sądem.
Potrącił śmiertelnie 4–letnią dziewczynkę. Czeka go proces
Do tragedii doszło w czerwcu ubiegłego roku

Autor: Policja Łuków

Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 807 w miejscowości Czerśl w powiecie łukowskim. Kierowca ciężarówki MAN z przyczepą potrącił dziewczynkę, która nagle wybiegła z posesji na jezdnię. Niestety, mężczyzna nie zdążył wyhamować. 4–latka doznała poważnego urazu i zmarła na miejscu. 50–latek był trzeźwy.

Prokuratura wszczęła śledztwo, posiłkując się m.in. opiniami biegłych z zakresu mechaniki samochodowej czy ruchu drogowego.

– 27 października skierowaliśmy przeciwko Piotrowi R. akt oskarżenia o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym – mówi Jolanta Niewęgłowska, prokurator rejonowy w Łukowie.

Z akt sprawy wynika, że kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym jechał 62 km/h. Nie zachował też należytej ostrożności i zbyt późno zareagował na wejście pieszej na jezdnię. Przez to nie zdążył wyhamować.

Pierwsza rozprawa ma się odbyć 23 lutego w Sądzie Rejonowym w Łukowie.

Kierowcy grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama