Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Majówka 2023. Patriotyczne śpiewanie w Kościele Pobrygidkowskim

Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) zaprasza na trzeci z koncertów tegorocznej odsłony "Wieczorów muzycznych w Kościele Pobrygidkowskim". W środę, 3 maja na godz. 18.45 zaplanowano koncert patriotyczny - "Majowo".
Majówka 2023. Patriotyczne śpiewanie w Kościele Pobrygidkowskim

W repertuarze koncertu znajdą się utwory muzyczne i pieśni o charakterze patriotycznym i narodowym oraz recytacje. Tego wieczora będzie można usłyszeć m.in. sopranistkę Paulinę Glinkę - solistkę Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Artystka jest również absolwentką Conservatorio Statale di Musica w Parmie. To laureatka Ogólnopolskiego Konkursu im. L. Różyckiego oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. G. Beńaćkowej w Czechach oraz uczestniczka Festiwalu w Oslo.

W koncercie udział weźmie również z najlepszych tenorów śpiewających w tradycji włoskiego Bel Canta - Bogusław Morka. Artysta śpiewał z takimi gwiazdami, jak m.in. Placido Domingo, Luciano Pavarotti, Jose Cura czy Hasmik Papian. Posiada bogaty repertuar oraz dorobek, na który składają się pokryte złotem i platyną albumy.

Na fortepianie zagra prof. Mariusz Dubrawski, który przez długie lata był pedagogiem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. - To nie tylko wirtuoz fortepianu, ale również kompozytor i aranżer. Grał z największymi gwiazdami scen operowych i estradowych - podkreślają organizatorzy koncertu.

Wstęp wolny.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama
Reklama