Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pożar kamienicy w Lublinie. Mieszkańcy nie mogą wrócić do domów

Zgłoszenie o pożarze w kamienicy przy ulicy Leśnej w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta strażacy otrzymali w niedzielę wieczorem. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale mieszkańcy muszą przenieść się do lokali zastępczych.
Pożar kamienicy w Lublinie. Mieszkańcy nie mogą wrócić do domów
Zdjęcie ilustracyjne

Autor: archiwum

Pożar wybuchł w jednej z piwnic, przekształconej na mieszkanie, około godziny 21. Na miejsce wysłane zostały jednostki straży pożarnej. Lokatorzy kamienicy ewakuowali się sami przed przyjazdem służb ratunkowych, jedna osoba potrzebowała pomocy strażaków.

Z ogniem przez prawie dwie godziny walczyło sześć zastępów PSP, łącznie 19 strażaków.

– Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Będący na miejscu przedstawiciel nadzoru budowlanego zdecydował, że budynek na razie nie nadaje się do zamieszkania – informuje rzecznik Paśntwowej Straży Pożarnej w Lublinie Andrzej Szacoń.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin, przydzieliło sześciu osobom lokale zastępcze. 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama