Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Odpady przyszłością gospodarki

Jak zminimalizować zużyci surowców, jak ponownie wtłoczyć odpady w proces produkcji – o tym dyskutują dziś naukowcy i praktycy podczas konferencji naukowej w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. „Gospodarka Obiegu Zamkniętego - już nie wybór, a konieczność” pod tym tytułem trwa konferencja naukowa w Lublinie. Organizatorem jest Lubelski Węgiel Bogdanka, koordynator Lubelskiego Klastra Obiegu Zamkniętego.
Odpady przyszłością gospodarki
Konferencja dedykowana jest osobom zajmującym się tematyką strategii rozwoju firm, ESG, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska

Autor: KN

 Gospodarka obiegu zamkniętego (GOZ) lub inaczej gospodarka cyrkularna to model biznesowy, który dąży do minimalizacji zużycia surowców przy jednoczesnej minimalizacji powstawania odpadów lub do ich ponownego wtłoczenia w cykl produkcji.

– Gospodarka o obiegu zamkniętym, która obok inwestowania w odnawialne źródła energii, staje się podstawą do rozwoju i przyszłością innowacyjnych gospodarek, stanowi ogromną szansę dla biznesu, z korzyścią dla środowiska – mówi Jan Matysik, rzecznik prasowy kopalni.

Konferencja dedykowana jest osobom zajmującym się tematyką strategii rozwoju firm, ESG, zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Wydarzenie przygotowywane jest w ścisłej współpracy z partnerami merytorycznymi reprezentującymi stronę praktyczno-biznesową, instytucjonalną, a także naukową.

O innowacjach w GOZ w Polsce i na świecie wygłosi wykład prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń z Politechniki Śląskiej

Gospodarka obiegu zamkniętego to wiele możliwości służących zarówno ochronie środowiska jak i rozwojowi przedsiębiorstw, a jej założenia znajdują odzwierciedlenie Perspektywie Finansowej na lata 2021-2027. Nowe możliwości dla  lokalnych przedsiębiorstw rozwijania zaplecza technologicznego, poszukiwania optymalnych rozwiązań oraz budowania kompetencji i przewag konkurencyjnych zaprezentowali przedstawiciele Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości. To tylko wybrane punkty z bogatej agendy tej konferencji.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama