Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Woda zbiera żniwa. W jeziorze utonął 16-latek

Włodawscy policjanci zajmują się ustalaniem przyczyn tragicznego zdarzenia do którego doszło w sobotę nad jeziorem Białym.
Woda zbiera żniwa. W jeziorze utonął 16-latek

Autor: KPP Włodawa

W sobotę wieczorem pewien turysta znajdujący się nad jeziorem Białym w powiecie włodawskim poinformował policję o tym, że najprawdopodobniej znalazł ciało człowieka. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji oraz służby ratunkowe.

- Funkcjonariusze przetransportowali ciało topielca na brzeg i podjęli akcję ratunkową. Niestety nie przyniosła ona rezultatu - informuje podkomisarz Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji. 

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało zabezpieczone celem wykonania sekcji zwłok. Policjantom udało się ustalić tożsamość topielca. To 16-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. 

Od początku czerwca w województwie lubelskim doszło już do 4 utonięć. Policja przypomina i apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i bezpieczeńśtwa podczas wakacyjnego odpoczynku nad wodą. 

1. Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik;

2. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy;

3. Nie pływajmy w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura to 22-25 stopni);

4. Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi;

5. Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;

6. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią;

7. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;

8. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;

9. Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu – to najkrótsza droga do tragedii. Pamiętajmy: najpierw woda, później alkohol – odwrotnie w tej historii nie ma życia;

10. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama