Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Sprzedawała podrobioną odzież i biżuterię światowych marek. Grozi jej 5 lat więzienia

Funkcjonariusze Izby Celno-Skarbowej zabezpieczyli w jednym z łukowskich lokali 5 tysięcy sztuk podróbek a także 90 tysięcy złotych w gotówce.
Sprzedawała podrobioną odzież i biżuterię światowych marek. Grozi jej 5 lat więzienia
Funkcjonariusze Izby celno-skarbowej zabezpieczyli tysiące sztuk podrobionej odzieży i biżuterii

Autor: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

W jednym ze sklepów z odzieżą i dodatkami w Łukowie sprzedawano podrobione egzemplarze światowych marek. Sprzedaż odbywała się przez internet za pomocą jednego z portali społecznościowych.

Wątpliwości funkcjonariuszy służby celno-skarbowej wzbudziła niezwykle atrakcyjna cena sprzedawanych produktów a także ich jakość.

- Kontrola zakończyła się zabezpieczeniem ponad 5 tys. sztuk podróbek. Oprócz podrabianej odzieży, perfum i biżuterii funkcjonariusze zabezpieczyli też gotówkę w kwocie blisko 90 tys. zł i dokumentację finansowo-księgową. Prowadzącej sklep kobiecie grożą teraz wysokie kary- mówi Michał Deruś, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie

W myśl aktualnie obowiązujących przepisów właścicielce sklepu za sprzedaż podrobionych towarów i czerpanie z niej zysków grozi kara od pół roku do pięciu lat pozbawienia wolności.

Aktualnie sprawą zajmuje się Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łukowie.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama