Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pociski moździerzowe i mina przeciwpiechotna znalezione w ziemi

Dwie interwencje dotyczące niewybuchów z czasów II wojny światowej mieli w tym tygodniu puławscy policjanci.
Pociski moździerzowe i mina przeciwpiechotna znalezione w ziemi

Autor: KPP Puławy

Znaleziska z czasów II wojny światowej to najczęściej niewybuchy, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo zagrożenia życia lub zdrowia. W ostatnim tygodniu puławscy policjanci otrzymali dwa takie zgłoszenia. W obu przypadkach na niewybuchy natrafili przypadkowi przechodnie.

Do pierwszego znaleziska doszło w Płonkach. Na polu wyorana została bomba lotnicza z czasów II wojny światowej, natomiast w Piskorowie leśniczy natrafił na dwa pociski moździerzowe oraz minę przeciwpiechotną.

W obu przypadkach miejsca znalezisk zostały zabezpieczone, a na miejsce wysłane patrole saperskie. Miejsca znalezisk zostały także dokładnie przeszukanie, na szczęście nie znaleziono więcej niewybuchów. Znaleziskami zajęli się saperzy i zabezpieczyli je do bezpiecznego zdetonowania.

– Niewybuchów nie wolno odkopywać, dotykać, podnosić, przenosić, uderzać, rozbijać, rzucać, podgrzewać (np. wrzucać do ogniska) czy manipulować nimi w jakikolwiek sposób. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewypału lub niewybuchu, niewłaściwe postępowanie wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie może doprowadzić do wielu nieszczęść, a nawet śmierci – przypomina komisarz Ewa Rejn-Kozak z puławskiej policji.


Podziel się
Oceń

ALARM 24

Masz dla nas temat?

Daj nam znać pod numerem:

+48 691 770 010

Kliknij i poinformuj nas!

Reklama

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO?

Reklama
Reklama