Rekrutacyjny maraton: od braku chętnych po wygórowane oczekiwania
Poszukiwania osoby, która stanęłaby na czele nowej jednostki budżetowej, rozpoczęły się 13 lutego. Wymagania nie należały do najniższych – miasto oczekiwało wyższego wykształcenia, co najmniej trzyletniego stażu w pomocy społecznej oraz specjalizacji z zakresu organizacji pomocy społecznej. Na stanowisku zaoferowano wynagrodzenie zasadnicze w przedziale od 5,5 do 7 tys. zł brutto.
Droga do wyłonienia szefa okazała się wyjątkowo kręta:
- I konkurs: Wpłynęła jedna oferta, jednak kandydat zrezygnował z dalszego udziału. Postępowanie zamknięto 25 marca.
- II i III konkurs: Ogłoszone kolejno w kwietniu nabory zakończyły się fiaskiem – do urzędu nie wpłynęła ani jedna aplikacja.
- IV konkurs: Do rywalizacji stanęły trzy osoby, ale wymogi formalne spełniła tylko jedna. Zaproszony na rozmowę kandydat – jak podano w oficjalnym komunikacie – „nie spełnił oczekiwań”.
- V konkurs: Ogłoszony 12 czerwca ze zmienionymi kryteriami (podniesiono wymóg stażu pracy do minimum 5 lat). Próba znów skończyła się brakiem zgłoszeń.
Przełom przyniósł dopiero szósty nabór, ogłoszony 30 czerwca. Nadesłane dokumenty pozwoliły komisji na podjęcie ostatecznej decyzji.
Wybór po szóstym podejściu
Oficjalny komunikat o wyborze nowej dyrektor opublikowano 21 lipca. Stanowisko objęła Agnieszka Telepko z Różanki, która w ocenie komisji rekrutacyjnej bezbłędnie przeszła przez wszystkie etapy weryfikacji formalnej i merytorycznej.
W uzasadnieniu podpisanym przez prezydenta Chełma Jakuba Banaszka podkreślono, że nowa dyrektor wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów oraz dojrzałością zarządczą. Zaprezentowała się jako osoba opanowana, zmotywowana i posiadająca pełne predyspozycje do poprowadzenia nowej placówki.
Ważna przystań przy ul. Browarnej
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne zlokalizowane przy ul. Browarnej 11 to jedna z kluczowych inwestycji społecznych w mieście. Obiekt powstał z myślą o dorosłych chełmianach ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
Najważniejsze fakty o nowej placówce:
- 3 mln zł – tyle dofinansowania z rządowego programu pozyskało miasto na budowę i wyposażenie obiektu.
- 20 miejsc – łączna pojemność centrum.
- 15 miejsc przewidziano na pobyt dzienny, a 5 miejsc na pobyt całodobowy.
- Podopieczni otrzymają pełne wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, opiekę medyczno-rehabilitacyjną oraz zajęcia rozwijające sprawność społeczną i ruchową.
Co ciekawe, nabór pierwszych mieszkańców centrum wystartował już pod koniec maja – na dwa miesiące przed tym, zanim placówka zyskała swojego oficjalnego gospodarza. Teraz, po kompletacji kierownictwa, obiekt jest gotowy do pełnowymiarowego działania.

Komentarze