Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2022 r.
10:54

Lublin. Uczniowie stanęli przed szkołą w obronie uczniów

0 112 A A
(fot. Agnieszka Kasperska)

Tęczowe flagi, tęczowe makijaże i hasła „Człowiek człowiekowi człowiekiem” – tak uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie bronili swoich kolegów dotkniętych drugą już pikietą „informacyjno-edukacyjną” zorganizowaną pod ich szkołą. Zdanie na temat mężczyzn, którzy tydzień po tygodniu pojawiają się pod „Zamoyem” wyrażali też przechodnie i kierowcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Członkowie Fundacji Życie i Rodzina pod szkołę przy ul. Ogrodowej po raz pierwszy przyszli w listopadzie. Dzień wcześniej zapraszali dziennikarzy do relacjonowania pikiety „w obronie młodzieży przed gender”, która ma być „akcją informacyjno-edukacyjną o skutkach ulegania homolobby”. Gdy stanęli pod „Zamoyem” z billboardami, na którym informowali o przestępstwach popełnianych przez pedofilów oraz stwierdzającymi, że pedagodzy „popierają genderowanie dzieci”, wielu uczniów nie wytrzymało. Idąc do szkoły głośno wyrażali swój sprzeciw. Stanowczo zaprotestował też Samorząd Uczniowski II LO.

– Zamoy od zawsze był, jest i będzie miejscem tolerancji. Jesteśmy szkołą z zasadami i niezależnie od rocznika, chcemy kultywować oraz utrzymywać opinie Zamoya jako szkoły kolorowej i otwartej – pisali w liście otwartym. – Wszyscy byliśmy ofiarami akcji mającej na celu nas poróżnić, pokazać odmienność niektórych z nas. Wszyscy jesteśmy równymi uczniami jednej pięknej szkoły i nic nie może tego zmienić. W Zamoju jest miejsce dla każdego, bez wyjątku.

Po tej pikiecie okazało się też, że członkowie Fundacji pod szkołą znaleźli się nielegalnie, bo jako jej miejsce podali Plac Łokietka. Temu wątkowi przygląda się policja oraz prokuratura zawiadomiona o możliwości popełnienia przestępstwa przez jedną z nauczycielek.

(fot. Agnieszka Kasperska)

W piątek, 2 grudnia Fundacja znów pojawiła się pod szkołą. Tym razem zgromadzenie zostało zgłoszone prawidłowo. Dzięki temu o pikiecie miejscy urzędnicy mogli poinformować szkołę.

Dowiedzieliśmy się o niej od samorządu i szybko skrzyknęliśmy się żeby stanąć i pokazać swoje stanowisko – mówi Irena, jedna z uczennic „Zamoya” Wspólnie ze swoimi kolegami i koleżankami stała w piątkowy ranek na wprost pikietujących żeby zamanifestować swoją solidarność z uczniami, którzy działaniami członków Fundacji poczuli się dotknięci. – Zresztą nie tylko my się temu sprzeciwiamy. Tak jak ostatnim razem, wielu uczniów idących na lekcje mówiło, co o tym myśli. Wiele osób się z tym nie zgadza i stwierdza, że to jest złe.

– Nie podoba nam się, że panowie znowu tutaj stoją. To zakłóca pracę szkoły, bo uczniowie się emocjonują. To ich boli. Dlatego nie życzymy sobie żeby tutaj przychodzili – dodaje Dominika.

To jest placówka oświaty a nie miejsce, gdzie można siać nienawiść. To atak w konkretną grupę osób, która jest częścią tej szkoły. Nie powinno być na to zgody – podkreśla Julia.

(fot. Agnieszka Kasperska)

Te argumenty do członków Fundacji jednak nie trafiają.

– Po ostatniej akcji Fundacji do opinii publicznej dotarł również apel dyrektor liceum Małgorzaty Klimczak, aby odstąpić od akcji pod szkołą. Niestety dyrektor nie zapowiedziała równocześnie, że podległy jej zespół pracowników placówki zaprzestanie genderowania młodzieży. W związku z tym Fundacja będzie dostarczać kolejnych informacji o tym, jak kończy się uleganie lobby LGBT – informuje Krzysztof Kasprzak z FŻR. – Oczekiwanie, że zaprzestaniemy akcji, odbieramy jako chęć dalszego promowania gender bez jednoczesnego przestrzegania, jakie są efekty przyjęcia tej wypaczonej wizji świata.

​Przeciwko pikietom Fundacji wypowiadali się też przechodnie i kierowcy przejeżdżających obok aut.

– Słyszała pani te wyrazy tolerancji? Proszę wspomnieć, o tym jak będzie pani pisała – podkreśla Marek Wilczewski z FŻR, który podczas pikiety trzymał jeden z transparentów. Poruszył go tak komentarz rzucony z jednego z samochodów. – Mnóstwo ich otrzymujemy. Zatrzymują się samochody. Kierowcy krzyczą. Wyzywają. „Pajac” i „won” jest akurat najdelikatniejszy. Jest dużo niecenzuralnych, ale nie chce ich przytaczać.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 112

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 6 grudnia 2022 r. o 19:07
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 Jasin, ty jednak jesteś idiotą.
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 04:43
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 5 grudnia 2022 r. o 22:19
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
 Jak to rzuca się "katolik ludowy", gdy się zwalcza kłamstwa. Bo kłamstwo - to główne znamię "katolika ludowego". Kłamstwo i obelgi, wymysły. Tym razem - jakieś dodatkowe rojenia o "szefie"... [Wypada wskazać, że pisanie "nie na temat" jest w tym wypadku "sugerujące": "...ZSL" zaczyna bredzić o "kodeksie karnym" i "małoletnich", bo aby podsuwać kłamliwe myśli, że "młodzież licealna" w II LO ma z tym coś wspólnego.]
 Jak to rzuca się "katolik ludowy", gdy się zwalcza kłamstwa. Bo kłamstwo - to główne znamię "katolika ludowego". Kłamstwo i obelgi, wymysły. Tym razem - jakieś dodatkowe rojenia o "szefie"... [Wypada wskazać, że pisanie "nie na temat" jest w tym wypadku "sugerujące": "...ZSL" zaczyna bredzić o "kodeksie karnym" i "małoletnich", bo aby podsuwać kłamliwe myśli, że "młodzież licealna" w II LO ma z tym coś wspólnego.] rozwiń
Avatar
___K___ / 5 grudnia 2022 r. o 20:33
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
Ty za to, poker, uwielbiasz gównoburze wszczynać, albo podtrzymywać. Konkretów żadnych, a jeśli już coś napiszesz w temacie, to i tak kłamstwa.
Ty za to, poker, uwielbiasz gównoburze wszczynać, albo podtrzymywać. Konkretów żadnych, a jeśli już coś napiszesz w temacie, to i tak kłamstwa. rozwiń
Avatar
poker / 5 grudnia 2022 r. o 20:05
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
 A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
 A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ? rozwiń
Avatar
Jasin / 5 grudnia 2022 r. o 16:36
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 5 grudnia 2022 r. o 15:26
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
 Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
 Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolnośc... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 5 grudnia 2022 r. o 14:33
... czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 grudnia 2022 r. o 13:53
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 I co szurku nam w związku z tym napiszesz ?
Avatar
Jasin / 5 grudnia 2022 r. o 08:19
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
___K___ / 6 grudnia 2022 r. o 19:07
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 Jasin, ty jednak jesteś idiotą.
Avatar
Jasin / 6 grudnia 2022 r. o 04:43
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 5 grudnia 2022 r. o 22:19
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
 Jak to rzuca się "katolik ludowy", gdy się zwalcza kłamstwa. Bo kłamstwo - to główne znamię "katolika ludowego". Kłamstwo i obelgi, wymysły. Tym razem - jakieś dodatkowe rojenia o "szefie"... [Wypada wskazać, że pisanie "nie na temat" jest w tym wypadku "sugerujące": "...ZSL" zaczyna bredzić o "kodeksie karnym" i "małoletnich", bo aby podsuwać kłamliwe myśli, że "młodzież licealna" w II LO ma z tym coś wspólnego.]
 Jak to rzuca się "katolik ludowy", gdy się zwalcza kłamstwa. Bo kłamstwo - to główne znamię "katolika ludowego". Kłamstwo i obelgi, wymysły. Tym razem - jakieś dodatkowe rojenia o "szefie"... [Wypada wskazać, że pisanie "nie na temat" jest w tym wypadku "sugerujące": "...ZSL" zaczyna bredzić o "kodeksie karnym" i "małoletnich", bo aby podsuwać kłamliwe myśli, że "młodzież licealna" w II LO ma z tym coś wspólnego.] rozwiń
Avatar
___K___ / 5 grudnia 2022 r. o 20:33
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
Ty za to, poker, uwielbiasz gównoburze wszczynać, albo podtrzymywać. Konkretów żadnych, a jeśli już coś napiszesz w temacie, to i tak kłamstwa.
Ty za to, poker, uwielbiasz gównoburze wszczynać, albo podtrzymywać. Konkretów żadnych, a jeśli już coś napiszesz w temacie, to i tak kłamstwa. rozwiń
Avatar
poker / 5 grudnia 2022 r. o 20:05
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
 A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ?
 A to ty jesteś tu od pilnowania co ma, a co nie ma związku z zagadnieniem? Ty w redakcji pracujesz, a twoim szefem jest k ? rozwiń
Avatar
Jasin / 5 grudnia 2022 r. o 16:36
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Avatar
Labydnik / 5 grudnia 2022 r. o 15:26
...  czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
 Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12." 3) Podkreślmy, jak "...ZSL" bezczelnie kłamie zastępując "małoletniego poniżej lat 15" przez "małoletniego". Obrzydliwiec!
 Bełkotliwy i bezczelny kłamca "...ZSL"! 1) Jego wrzutka nie ma związku z zagadnieniem. Jest sprawa pikety przed szkołą i niepokojenia młodzieży "nietolerancją wobec LGBT" - a nie sprawą pedofilii itp. 2) Prawo nie jest bełkotem. Wyraża się w zdaniach. Naprawdę jest tak: "Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolnośc... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 5 grudnia 2022 r. o 14:33
... czytajcie Art. 200. KK - "Obcowanie pł ciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom se ksualnym.
Avatar
Janusz_Paliwas / 5 grudnia 2022 r. o 13:53
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
 I co szurku nam w związku z tym napiszesz ?
Avatar
Jasin / 5 grudnia 2022 r. o 08:19
Szambo znowu wybiło! I jakaś padlina musi być gdzieś blisko, bo szczury z kanałów wylazły
Zobacz wszystkie komentarze 112

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Miejska spółka poszła drogą lex deweloper. Radni stają twardo przeciw nowym blokom

Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie dostało zgody Rady Miasta Zamość na to, by przy ul. Wyszyńskiego zbudować dwa pięciokondygnacyjne bloki z podziemnymi garażami.

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Górnik Zabrze – Azoty Puławy 26:30. Witamy w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski

Udane wejście w nowy rok zanotowali piłkarze ręczni Azotów. We wtorek wywalczyli awans do ćwierćfinału PGNiG Pucharu Polski. A wcale nie było o to łatwo, bo drużyna Roberta Lisa musiała zagrać w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Tak, jak w lidze znalazła jednak sposób na rywala i wygrała 30:26.

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Tauron Puchar Polski: Arka Chełm robiła co mogła, ale dalej gra Jastrzębski Węgiel

Świetny mecz w Chełmie. Tamtejsza CHKS Arka napsuła mnóstwo krwi faworytowi z PlusLigi. Około 1,5 tysiąca kibiców oglądało bardzo wyrównane zawody, ale spotkanie ćwierćfinałowe zakończyło się tak, jak wszyscy się spodziewali – wygraną Jastrzębskiego Węgla 3:0.

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Ktoś się nie bał i... Radny gminy nadal bez swojego poroża

Wciąż nie udało się odnaleźć myśliwskich trofeów, które zaginęły podczas dożynek powiatowych. Apel Gminnego Ośrodka Kultury nie pomógł.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

Polski Cukier AZS UMCS Lublin kontra Casademont Saragossa, czyli jedno z najważniejszych starć w tym sezonie

W środę Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegra jedno z najważniejszych spotkań w tym sezonie – zmierzy się z Casademont Saragossa. Wicemistrzynie Polski po meczu rozegranym w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli mają trzypunktową zaliczkę. Stawką jest awans do ćwierćfinału

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Setki rąk do pracy. Mieszkańcy Hrubieszowa sami przeprowadzili swoją bibliotekę. Zdjęcia

„Podaj książkę, podaj książkę. Niech przechodzi z rąk do rąk. Niechaj biegnie, by odnaleźć nowy dom” – pod takim hasłem i ze śpiewem na ustach mali, więksi i całkiem duzi mieszkańcy Hrubieszowa przeprowadzali we wtorek swoją bibliotekę ze starej do zupełnie nowej, większej siedziby.

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Sportowiec 2022 roku: Koszulka Roberta Lewandowskiego znalazła właściciela, inne aukcje trwają

Już po raz 19 wybieramy najlepszego sportowca roku. Tym razem nasz plebiscyt jest jednak wyjątkowy, bo przy okazji zapraszamy do licytacji ciekawych pamiątek. A pieniądze, które uda się w ten sposób zebrać zostaną przekazane na cele charytatywne.

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Górnik Łęczna na ostatniej prostej przed startem Fortuna I Ligi

Piłkarze Górnika Łęczna wrócili z obozu w Opalenicy i powoli zaczynają myśleć o pierwszym meczu rundy rewanżowej. Zanim jednak zagrają o punkty w lidze czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Puławy. Chętnych na siłownię w hali nadal brak. Tak miasto traci pieniądze

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach od dwóch lat bezskutecznie próbuje znaleźć najemcę dla 556-metrowego lokalu w nowej hali sportowej przy Lubelskiej. Niewykorzystywana przestrzeń nie zarabia i generuje koszty.

 Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Biała Podlaska: Tyszkiewicz i Bury o samorządzie. Może być bezpartyjny?

Czy samorząd może być bezpartyjny? To pytanie z pewnością padnie w poniedziałek podczas spotkania otwartego z senatorami Jackiem Burym (Polska 2050) i Wadimem Tyszkiewiczem (niezależny).

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK
galeria

"Beksiński w Lublinie". Wiemy, ile osób obejrzało wystawę w CSK

Prace Zdzisława Beksińskiego, w Centrum Spotkania Kultur, można było oglądać przez niespełna trzy miesiące, od 9 listopada do 29 stycznia.

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

Sukces KS Lublin na mistrzostwach Polski w Zawierciu

KS Lublin najlepszą drużyną XXXII Mistrzostw Polski Oldbojów w Piłce Halowej. W wielkim finale lubelska ekipa pokonała Pogoń Szczecin, a najlepszym piłkarzem imprezy został uznany Grzegorz Bonin

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej
7 lutego 2023, 18:00

O książce "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło" w Bramie Grodzkiej

We wtorek, 7 lutego o godz. 18 w siedzibie Bramy Grodzkiej - Teatru NN (ul. Grodzka 21) odbędzie się spotkanie wokół książki Konstantego Geberta "Ostateczne rozwiązania. Ludobójcy i ich dzieło".

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Burmistrz chce nad zalewem Zimna Woda hotelu ze SPA. Radni wolą domki letniskowe

Latem 2021 roku w Łukowie otwarto zmodernizowany zalew Zimna Woda. Urzędnicy uważają, że brakuje tam bazy hotelowej. Jednak taki plan nie dojdzie do skutku.

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Lublin będzie gospodarzem finałowych zmagań Lotto 3x3 Liga

Impreza odbędzie się 25 lutego w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli. Wystąpi w niej 8 drużyn, które zdobyły kwalifikacje w dwóch turniejach eliminacyjnych

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!