Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ryki

24 stycznia 2023 r.
7:35

Nie chcą żyć w mieście "Wrócimy do tej kwestii za kilka lat"

0 9 A A
Stężyca to dawne miasto królewskie. W sprawie odzyskania praw większość mieszkańców gminy była obojętna. Ankiety wypełnił co dziesiąty uprawniony. Większość zagłosowała przeciw
Stężyca to dawne miasto królewskie. W sprawie odzyskania praw większość mieszkańców gminy była obojętna. Ankiety wypełnił co dziesiąty uprawniony. Większość zagłosowała przeciw (fot. Radosław Szczęch)

Znamy już wynik konsultacji społecznych w sprawie odzyskania utraconych w 1869 roku praw miejskich. Ankiety wypełniła garstka mieszkańców. Większość z nich opowiedziała się przeciw tej inicjatywie. W tej sytuacji lokalne władze najprawdopodobniej nie będą składać wniosku do ministerstwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stężyca to trzecia największa miejscowość powiatu ryckiego, która przez prawie 540 lat (1330-1869) była miastem królewskim. W czasach swojej świetności stanowiła ważny ośrodek handlu zbożem, który odbywał się w miejscowym, nadwiślańskim porcie. Niestety, po serii klęsk żywiołowych oraz spadku znaczenia Wisły w transporcie towarów, dawne miasto zubożało, a następnie straciło swoje prawa.

Ponad 150 lat od degradacji część mieszkańców Stężycy zaczęła domagać się ich przywrócenia. Pod koniec zeszłego roku lokalne władze podjęty próbę zmiany statusu osady. Po pozytywnej decyzji rady – w listopadzie, ruszyły konsultacje społeczne, które zakończyły się 16 stycznia. Znamy już wyniki. Spośród 4094 uprawnionych dorosłych mieszkańców gminy, ankiety wypełniło 428 osób. Frekwencja wyniosła zatem zaledwie 10,4 procent. Za odzyskaniem praw miejskich opowiedziało się 157 osób, a 240 było przeciw. Cztery osoby oddały głos nieważny.

To oznacza, że większość mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach, nie życzy sobie przywrócenia praw. Tym samym dalsze kroki, w tym złożenie właściwego wniosku do MSWiA, nie zostaną przeprowadzone.

– Szkoda, że tak się stało, bo uważam, że mieliśmy duże szanse na odzyskanie praw. Musimy jednak uszanować głos społeczeństwa. Po przekazaniu informacji o wynikach konsultacji radnym, odstąpimy od dalszego procedowania tej sprawy. Nie będziemy robili niczego wbrew woli mieszkańców naszej gminy – mówi Zbigniew Chlaściak, wójt gminy Stężyca.

– Być może wrócimy do tej kwestii za kilka lat. Wtedy zakończone będą już inwestycje, które poprawią jakość naszej infrastruktury, jak przebudowa stadionu, wymiana oświetlenia, czy remont ulicy Dęblińskiej – dodaje nasz rozmówca. – Wierzę w to, że z biegiem czasu poziom świadomości naszych mieszkańców również będzie coraz wyższy – zaznacza.

Wygląda więc na to, że Stężyca, mimo swoich tradycji, niemałej populacji (1850 osób) oraz miejskiego charakteru zabudowy, przez najbliższe lata pozostanie wioską. Największą w powiecie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jasin / 27 stycznia 2023 r. o 14:43
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sob... rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 stycznia 2023 r. o 22:50
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu.
 Głos głupawy "pokera". Jakiś chłopina "katolik" setkami wkleja brednie, a gdy mu się to wytyka, to inny "katolik" wmawia, że to wytykanie jest "wbrew prawu". Głupota sięga poniżej dna.
 Głos głupawy "pokera". Jakiś chłopina "katolik" setkami wkleja brednie, a gdy mu się to wytyka, to inny "katolik" wmawia, że to wytykanie jest "wbrew prawu". Głupota sięga poniżej dna. rozwiń
Avatar
poker / 26 stycznia 2023 r. o 19:37
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
       W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
 Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu.
 Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu. rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 stycznia 2023 r. o 12:45
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 22:02
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sob... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 12:07
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 07:45
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 04:11
Powiat rycki jest wolny od ideologii gender i LGBT, a Stężyca dodatkowo - od praw miejskich.
 Powiat rycki to chyba został już wyzwolony od tej bezdennie głupiej uchwały. (Zob.:" Lubelski sąd administracyjny unieważnił w poniedziałek uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Rady Powiatu Ryckiego w sprawach "ideologii gender i LGBT". Sprawy te wróciły do WSA po wcześniejszym rozstrzygnięciu Naczelnego Sądu Administracyjnego.") Może teraz mędrcy z Ryk (pozostający pod wpływem głupot nieuka p. Jędraszewskiego) uchwalą coś o "ideologii łysych" lub "ideologii rudych" albo też "ideologii socjologii" lub "ideologii medycyny".
 Powiat rycki to chyba został już wyzwolony od tej bezdennie głupiej uchwały. (Zob.:" Lubelski sąd administracyjny unieważnił w poniedziałek uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Rady Powiatu Ryckiego w sprawach "ideologii gender i LGBT". Sprawy te wróciły do WSA po wcześniejszym rozstrzygnięciu Naczelnego Sądu Administracyjnego.") Może teraz mędrcy z Ryk (pozostający pod wpływem głupot nieuka p. Jędraszewskiego) uchwalą coś o "ideologii łysych" lub "ideologii rudych" albo też &... rozwiń
Avatar
Liz / 24 stycznia 2023 r. o 19:39
Powiat rycki jest wolny od ideologii gender i LGBT, a Stężyca dodatkowo - od praw miejskich.
Avatar
Jasin / 27 stycznia 2023 r. o 14:43
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sob... rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 stycznia 2023 r. o 22:50
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu.
 Głos głupawy "pokera". Jakiś chłopina "katolik" setkami wkleja brednie, a gdy mu się to wytyka, to inny "katolik" wmawia, że to wytykanie jest "wbrew prawu". Głupota sięga poniżej dna.
 Głos głupawy "pokera". Jakiś chłopina "katolik" setkami wkleja brednie, a gdy mu się to wytyka, to inny "katolik" wmawia, że to wytykanie jest "wbrew prawu". Głupota sięga poniżej dna. rozwiń
Avatar
poker / 26 stycznia 2023 r. o 19:37
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
       W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
 Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu.
 Labydnik prześladuje katolików. To jest wbrew prawu. rozwiń
Avatar
Labydnik / 26 stycznia 2023 r. o 12:45
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
      W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 22:02
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sob... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 12:07
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina,  bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem.  Bździny tępej gadziny,  labydziny monisiny.  La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"  sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć?                                                             P.S. Pisze się:  w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych  przy KC PZPR
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą.
    W sprawie "formalnej". Ten "katolik" z obłąkańczym uporem wkleja swoje wyzwiska i głupoty - bez związku ze sprawą. rozwiń
Avatar
Jasin / 25 stycznia 2023 r. o 07:45
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne" sobie znalazła, wszawa gnida. Wystarczy, czy jeszcze w kaprawe ślepia napluć? P.S. Pisze się: w kwestii formalnej, głupozo, tępoto ubecka po Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR
Zabolało? Bo miało zaboleć. Kto mieczem wojuje...Odezwała się kacapska szumowina, bolszewicka szmata, z kolejnymi pomyjami, psim obszczekiwaniem. Bździny tępej gadziny, labydziny monisiny. La Bydłoza betonoza, skończony głupcze! Bydlaku, trzeba było nie bluzgać, nie ubliżać ordynarnie i po chamsku, nie wyzywać samemu - od początku, hurtem, wszystkich, jak leci, co post, co wpis. Sam zacząłeś ten chlew. Uczcie się dzieci, tak kończy każdy wykolejeniec, szubrawiec, kreatura, kanalia, zidiociały producent gnoju. "Forum dyskusyjne"... rozwiń
Avatar
Labydnik / 25 stycznia 2023 r. o 04:11
Powiat rycki jest wolny od ideologii gender i LGBT, a Stężyca dodatkowo - od praw miejskich.
 Powiat rycki to chyba został już wyzwolony od tej bezdennie głupiej uchwały. (Zob.:" Lubelski sąd administracyjny unieważnił w poniedziałek uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Rady Powiatu Ryckiego w sprawach "ideologii gender i LGBT". Sprawy te wróciły do WSA po wcześniejszym rozstrzygnięciu Naczelnego Sądu Administracyjnego.") Może teraz mędrcy z Ryk (pozostający pod wpływem głupot nieuka p. Jędraszewskiego) uchwalą coś o "ideologii łysych" lub "ideologii rudych" albo też "ideologii socjologii" lub "ideologii medycyny".
 Powiat rycki to chyba został już wyzwolony od tej bezdennie głupiej uchwały. (Zob.:" Lubelski sąd administracyjny unieważnił w poniedziałek uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Rady Powiatu Ryckiego w sprawach "ideologii gender i LGBT". Sprawy te wróciły do WSA po wcześniejszym rozstrzygnięciu Naczelnego Sądu Administracyjnego.") Może teraz mędrcy z Ryk (pozostający pod wpływem głupot nieuka p. Jędraszewskiego) uchwalą coś o "ideologii łysych" lub "ideologii rudych" albo też &... rozwiń
Avatar
Liz / 24 stycznia 2023 r. o 19:39
Powiat rycki jest wolny od ideologii gender i LGBT, a Stężyca dodatkowo - od praw miejskich.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym
galeria

Mają za sobą wiele lat małżeństwa. Szmaragdowe i złote gody w Trybunale Koronnym

14 par otrzymało medale za długoletnie pożycie małżeńskie oraz medal prezydenta Lublina.

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron