Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ruszają Nadbużańskie Spotkania Artystyczne w Hrubieszowie

Jutro w Hrubieszowie rozpoczynają się XIV Nadbużańskie Spotkania Artystyczne. Zainauguruje je o godz. 20 widowisko kabaretowo-muzyczne \"Kiedy śpiewam, śpiewa ze mną wiatr”.
W sobotę o godz. 18 zaplanowano koncert galowy \"Kresowe dziedzictwo”. Na scenie pojawią się zespoły z obu stron Bugu. Gwiazdą wieczoru będzie Kapela Lwowska \"Sześć Złotych”. Od rana w niedzielę na placu przed Hrubieszowskim Domem Kultury przy ul. 3 Maja trwać będzie Jarmark Hrubieszowski, czyli targi sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego, kolekcjonerstwa i pamiątkarstwa. Towarzyszyć mu będą występy zespołów pod chmurką. W Małej Galerii Sztuki HDK czynna będzie wystawa akwareli Bożeny Czerskiej z Lublina \"Piękno naszej ziemi”. O godz. 17 na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej (na zdjęciu), Kapela Podwórkowa \"Sutki”, Grupa Tańca Współczesnego, zaplanowano także widowisko obrzędowe \"Noc Kupały”. Na deser na deskach pojawi się gwiazda, którą w tym roku będzie grupa folkowa Redlin.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama