Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Tomaszów Lubelski Tomaszami stoi

Tomki, Tomcie, Tomaszki i Tomasze powinni w weekend zameldować się w Tomaszowie Lubelskim. Władze miasta chcą, by właśnie u nich odbywało się ogólnopolskie święto Tomaszów.
- Święty Tomasz to patron założyciela naszego miasta Tomasza Zamoyskiego - mówi Tadeusz Żółkiewski, wiceburmistrz Tomaszowa Lubelskiego. Wszyscy, którzy noszą to imię, mają wspólnie świętować co roku w pierwszy weekend po imieninach św. Tomasza Apostoła, czyli po 3 lipca. Pierwsza impreza przed nami. - W sobotę na scenie przy rynku planujemy szereg koncertów, odbędzie się też zlot motocyklistów - mówi Marek Parkot, dyrektor Tomaszowskiego Domu Kultury. - Na imieniny miasta zapraszamy w niedzielę. Pierwszy zjazd Tomaszów będzie miał wymiar lokalny. Organizatorzy wysłali 350 zaproszeń do tomaszowian noszących to imię, ale nie zapomniano o najsłynniejszych Tomaszach w kraju (zaproszenia otrzymali m.in. Tomasz Kammel i Tomasz Gollob). Program pierwszego zjazdu zakłada występy miejscowych zespołów muzycznych i tanecznych oraz artystów z miast partnerskich, m.in. Żółkwi na Ukrainie. Nie zabraknie wspólnego imieninowego tortu oraz konkursów. Tomasz to imię pochodzenia aramejskiego. Znaczy tyle, co \"bliźniak”, \"podwójny”. To jedno z najbardziej popularnych imion w Polsce i na świecie. W Polsce najpopularniejsze są zjazdy Krystyn, które co roku odbywają się 13 marca, a więc w dniu ich imienin.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama