Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Będzie podstrefa ekonomiczna w Zamościu

Klamka zapadła. We wtorek Rada Ministrów podjęła decyzję o powołaniu Podstrefy Ekonomicznej w Zamościu. Jeśli znajdą się inwestorzy, to można spodziewać się w przyszłości wzrostu gospodarczego Hetmańskiego Grodu.
Starania ku utworzeniu podstrefy władze Zamościa podjęły w 2007 roku. Obszar podstrefy, czyli ponad 34 ha, stanowi własność miasta. Część obszaru (ok. 27 ha) zlokalizowana jest w zachodniej części miasta w pobliżu drogi krajowej w bezpośrednim sąsiedztwie niezbędnej infrastruktury technicznej. Druga cześć położona jest we wschodniej części Zamościa i również ma dostęp do mediów. Uzbrojenie terenu sfinansowane będzie z RPO Województwa Lubelskiego, bądź ze środków własnych miasta. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego oba obszary przeznaczone są pod zabudowę techniczno-produkcyjną. Według szacunków, w podstrefie może być utworzonych prawie 700 nowych miejsc pracy, a 175 w jej otoczeniu. Wybór inwestorów nastąpi w drodze przetargu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama