Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zarudzie: Plantacja konopi indyjskich idzie na przemiał

Policjanci dostali cynk. Pojechali na miejsce i znaleźli to, czego szukali. Zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w Zarudziu pod Nieliszem.
W środę zamojscy funkcjonariusze z zespołu do walki z przestępczością narkotykową - opierając się na zdobytych wcześniej informacjach - wybrali się po Nielisz. - Uprawiane na łące konopie indyjskie były odpowiednio pielęgnowane - informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. - Na małe krzewy właściciel plantacji zakładał plastikowe butelki, by w optymalnych warunkach zapewnić wzrost roślinom. Stróże prawa na miejscu zatrzymali pielęgnującego konopie 23-letniego bezrobotnego mieszkańca Zamościa i towarzyszącą mu 22-letnią studentkę… Uniwersytetu Medycznego. Oboje trafili do policyjnego aresztu. - Pies tropiący wskazał oddalone o kilkadziesiąt metrów dalej kolejne miejsce, gdzie w ten sam sposób hodowano konopie - opowiada Kopeć. W sumie policjanci zabezpieczyli 44 krzewy narkotycznej rośliny. Za nielegalną uprawę konopi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama