Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zwycięzcą jest... Węgierska świnia pastwiskowa

Najpiękniejsze zwierzęta otrzymały tytuł czempiona, a firmy z całej Polski przedstawiały najnowszą ofertę produkowanych maszyn, urządzeń oraz środków do produkcji rolnej i hodowli. XXIII Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych przeszła do historii.
- Pogoda dopisała, tereny wystawowe odwiedziło w weekend ponad 30 tys. osób - mówi Ryszard Borowski, dyrektor oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Sitnie. W niedzielę rozdano czempionaty wśród królików, gołębi rasowych, drobiu, trzody chlewnej, owiec, kóz, bydła mlecznego i koni. Nagrody specjalne otrzymali Arkadiusz Grochowski i Krzysztof Wójcik za prezentację krowy o najwyższej wydajności mleka, a także Józef Międlarz za prezentację najstarszej krasuli. W konkursie plastycznym \"Moja wieś w Unii Europejskiej - wczoraj, dziś i jutro” zwyciężyli Paweł Zyza (Szkoła Podstawowa w Ulhówku) i Adriana Gładysz (Gimnazjum w Łabuniach). W olimpiadzie wiedzy o rolnictwie i BHP wystartowało 31 osób. Zwyciężył Edward Markiewicz z Ostrówka w gminie Trzeszczany. Podczas wystawy podsumowano też konkurs AgroLiga 2009. Zwyciężyło gospodarstwo Haliny i Józefa Grzybów z Łukowej. Węgierska świnia pastwiskowa Mangalica. Tak brzmiała prawidłowa odpowiedź na pytanie w konkursie \"Jaka to rasa?” (z ciekawszych okazów prezentowanych zwierząt wybrano jedno, którego rasę mieli odgadnąć uczestnicy konkursu). Poprawnej odpowiedzi udzielił i nagrodę otrzymał Tadeusz Pawluk.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama