Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mężczyzna, który podpalił się w Tomaszowie, cierpiał na schizofrenię

Wczoraj po południu pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego 26-latek oblał się olejem napędowym i podpalił. Do tragedii doszło w sąsiedztwie budynku miejscowego nadleśnictwa. Policja ustaliła, że mężczyzna był chory psychicznie.
Do tragedii doszło w niedzielę około godz. 13. tomaszowskich strażaków zawiadomił o pożarze jeden z pracowników nadleśnictwa. Dym widać było w okolicach pomnika Józefa Piłsudskiego. Gdy strażacy przybyli na miejsce, okazało się, że palił się człowiek. Już nie żył. Obok niego leżał kanister (strażacy ocenili, że był w nim olej napędowy). Na miejscu pojawili się też policjanci i prokuratorzy. Podczas śledztwa stwierdzono, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Ustalono, że zmarły to 26-letni Andrzej R. z Tomaszowa Lub. – Mężczyzna cierpiał na schiozofrenię i brał leki antydepresyjne – mówi Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji. – Można popwiedzieć, że przyczyną tragedii była choroba psychiczna.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama