Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Złodziej na plebani w Trzeszczanach

Prawdopodobnie spłoszył go proboszcz. Złodziej uciekł przez okno, zabierając gotówkę i aparat fotograficzny. Nie zdążył tylko zabrać tacowego.
Do włamania na plebanię doszlo w niedzielę wieczorem. Sprawca wyłamal zamek w uchylonym oknie, a następnie wszedł do środka. Zabrał ponad 3,5 tys. złotych, 150 euro oraz aparat fotograficzny warty 1200 złotych. – Przygotowywał się do zabrania około 600 złotych w bilonie, ale został spłoszony – informuje Edyta Krystkowiak, rzecznik prasowy hrubieszowskiej policji. To były pieniądze zebrane na tacy. Złodziej się spłoszył i tylko dlatego jego łupem nie padły datki wiernych. Wystraszył go najprawdopodobniej sam proboszcz, który przed godz. 22 pojawił się na plebani. Sprawca uciekł przez okno. Szuka go policja. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama