Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Policjanci świętują na Zamojszczyźnie

Policjanci garnizonu zamojskiego uczcili swoje święto. Najlepsi otrzymali odznaczenia oraz awanse na kolejne stopnie służbowe. Święto Policji obchodzono tez w Biłgoraju i Hrubieszowie.
W tym roku funkcjonariusze świetują 90-lecie powstania policji. W Zamościu uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świetą, którą w intencji wszystkich policjantów odprawił ks. bp Wacław Depo, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. W wygłoszonej homilii podkreślił jak ważną rolę pełnią policjanci w zmaganiach między dobrem i złem. Podczas akademii 101 funkcjonariuszy otrzymało z rąk zastępcy lubelskiego komendanta wojewódzkiego mł. insp. Mirosława Sokala odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. Podobnie było w Biłgoraju, wręczono odznaczenia i awanse, m.in. na podinspektora nominacje otrzymał Mieczysław Maciocha, a na komisarza Marek Jamróz. Podczas akademii w Hrubieszowie wręczono odznaki i mianowania dwudziestu pięciu policjantom. Podinsp. Krzysztof Bartosiewicz, komendant powiatowy policji w Hrubieszowie, został wyróżniony srebrną odznaką \"Zasłużony Policjant”. Wyróżnionym oraz mianowanym stróżom prawa złożono życzenia i wręczono kwiaty.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama