Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bulwersujące nagranie z komendy: Wulgarny policjant zawieszony, zarzuty dla pobitego?

Policjant ma zostać zawieszony w pracy, a sprawą zajmie się prokuratura. Jednak Adam S., który zarzucał funkcjonariuszowi m.in. wulgarność, także nie może spać spokojnie. To efekt awantury w biłgorajskim posterunku policji.
Grupa młodych ludzi została w piątek pobita przez ogolonych na łyso mężczyzn. Wśród poszkodowanych był Adam S. To on poprosił patrolujących ulice policjantów o pomoc. Jak twierdzi mundurowi zaczęli spisywać dane poszkodowanych, zamiast zająć się napastnikami. Zwrócił im uwagę i… trafił na komisariat. Wersja policji jest inna. Funkcjonariusze mówią, że ruszyli w pościg za sprawcami pobicia. Gdy to nic nie dało, Adam S. zaczął być wobec nich agresywny i wulgarny. Dlatego znalazł się na komisariacie. Tam jednemu z policjantów puściły nerwy. Adam S. nagrał go dyktafonem w telefonie komórkowym. – Ty jesteś gnojem, który wypił piwo i pajacuje – mówił policjant. – Sam bym ci w ryja walnął. Nagranie trafiło do mediów. Efekty już są. Policja wszczęła w sprawie postępowanie. – Ten policjant będzie prawdopodobnie zawieszony w czynnościach służbowych – powiedziała Anna Smarzak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. – Wszczęte zostanie wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Sprawa trafiła też do prokuratury Co grozi funkcjonariuszowi? – Trudno teraz o tym mówić – mówi Smarzak. – Najpierw trzeba sformułować zarzuty. Jednak wiadomo już, co może grozić Adamowi S. – Z naszych ustaleń wynika, że ten pan znieważył policjanta – mówi rzecznik Smarzak. – Zastanawiamy się co z tym zrobić… Jeśli tak było, mężczyźnie grozi do roku pozbawienia wolności. – Nadal czekam na policyjne przeprosiny – mówi tymczasem Adam S. – To mnie przecież znieważono. (BN)

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama