Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowe lampy i ławki to kolejny etap przebudowy zalewu w Krasnobrodzie

Za kilka dni molo na krasnobrodzkim zalewie będzie w nocy oświetlone. Zostaną tam zamontowane stylowe lampy. Przetarg na tę inwestycję wygrała jedna z zamojskich firm. Na molo pojawią się też ławki.
– Fajnie będzie nocą posiedzieć na molo – mówi nastolatka z Zamościa. – Mam nadzieję, że na taki pomysł wpadną też nasze władze. Nasz zalew też może być ladny. Na krasnobrodzką plażę przyjeżdżają w sezonie turystycznym tysiące osób. Miejscowy magistrat jeszcze jesienią zadbał o jego renowację. Zbiornik został pogłębiony i oczyszczony. Utwardzono też groblę. Rozebrano też wysłużone molo, a w jego miejsce wybudowano nowe. Ma ono cztery metry wysokości i ok. 80 metrów długości. To nie wszystko. Wokół zbiornika mają powstać chodniki i trasy rowerowe. Jesienią dobudowanych zostanie następnych 40 m mola (będzie ono w kształcie litery T). Magistrat chce wystarać się o wsparcie UE m.in. na rozbudowę zalewu. Teraz lustro wody ma ok. 7 ha, a docelowo powinno mieć 17 ha. Turyści nie powinni się martwić. – Nasze molo jest czynne – mówi Kazimierz Gęśla, sekretarz UM w Krasnobrodzie. – Do końca lipca zostaną na nim zamontowane lampy. Będą kosztować ok. 22 tys. zł. Przetarg na tę inwestycje wygrała jedna z zamojskich firm. Niebawem na molo zostaną też ustawione ławki.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama