Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Mokre: Niedziela to Dzień Susła, ale będą również Cyganie i magia

Gmina Zamość przygotowuje się do wielkiego święta. W niedzielę organizowany jest Dzień Susła. Zabawa rozpocznie się o godz. 14, w miejscowości Mokre. Będzie można posłuchać opowieści i posmakować regionalnych przysmaków.
Na miejscowym boisku zaprezentowani zostaną uczestnicy Targów Wyrobu Naturalnego. Będzie można obejrzeć i posłuchać pogadanek na temat rękodzieła, wyrobów ekologicznych i tradycyjnej żywności (mieszkańcy gminy słyną z wypieku znakomitych ciast i wyrobu wonnych wędlin). Na targach zaprezentują się nie tylko producenci indywidualni, ale też znane w regionie firmy. Potem na scenie wystąpią zespoły śpiewacze m.in. zespół Białowolanki z Białowoli, Echo Lipska z Lipska, Roztoczanki z Wólki Wieprzeckiej, Sitanianie z Sitańca oraz Wesołe Gosposie z Kolonii Sitaniec. Wystąpi też Młodzieżowa Orkiestra Dęta z OSP w Białowoli oraz magik Piotr Panasiuk, ze specjalnym pokazem iluzji. To będzie dopiero początek zabawy. Zaplanowano m.in. liczne konkursy z nagrodami (głównie na tematy związane z susłem) oraz podsumowanie zmagań pt. \"Sołectwo na widokówkę”. Nagrody dostaną najpiękniejsze posesje i zagrody. O godz. 18 zaplanowano koncert pieśni romskiej w wykonaniu grupy \"Kałe Jakha”. Potem rozpocznie się dyskoteka pod chmurką. Organizatorem zabawy jest Urząd Gminy Zamość oraz Katolickie Radio Zamość.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama