Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamiast mandatów kierowcy otrzymywali święte obrazki

Jeśli sobie na to zasłużyli, kapelan groził im palcem, a policjanci pouczali. Mowa o kierowcach, których wyłapano na drogach w ramach specjalnej akcji \"Św. Krzysztof”.
Na spotkanie ze zmotoryzowanymi ruszyli policjanci drogówki, których w kontrolach wspierał policyjny kapelan ks. Marcin Zaburko. Chodziło o wyłapanie tych, którzy na drogach popełniają wykroczenia i wytknięcie im tego. Tym razem obyło się bez mandatów. – Kontrolowani kierowcy otrzymywali pouczenia od policjantów, natomiast ksiądz kapelan wręczał im obrazki z wizerunkiem św. Krzysztofa oraz znakami \"na drodze do nieba” – opowiada Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji. Dlaczego piątkowo-sobotnia akcja została zatytułowana św. Krzysztof? Bo to patron wszystkich kierowców, a w sobotę obchodzone były imieniny Krzysztofa. Dlatego też kapelan wspólnie z mundurowymi patrolował ulice Zamościa, Tomaszowa i krajową 17.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama