Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Maryjne pieśni na polanie w Górecku Kościelnym

W niedzielę na wielkiej leśnej polanie w Górecku Kościelnym znowu zgromadzą się setki osób, które przyjadą tu, by uczestniczyć w Festiwalu Pieśni Maryjnej. To będzie już XIV edycja imprezy organizowanej przez księdza Tadeusza Sochana, proboszcza miejscowej parafii.
Festiwal w Górecku to impreza naprawdę niezwykła. Nie dość, że jest realizowana od wielu lat, to rok rocznie ściąga do Górecka ogromne rzesze fanów. Od jakiegoś czas jest również transmitowana przez Telewizję Polonia. Tak będzie i w tym roku. Wszystko zacznie się o godz. 9. Po oficjalnym otwarciu przyjdzie czas na pierwsze prezentacje konkursowe, mszę świętą, koncelebrowaną przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego i kolejne przesłuchania wykonawców, którzy walczyć będą o nagrody, czyli Złote, Srebrne i Bursztynowe Różańce. Jury ogłosi swój werdykt ok. godz. 17. Chwilę później na plenerowej scenie pojawi się gwiazda, którą w tym roku będzie Don Wasyl i Cygańskie Gwiazdy. Całodniowy koncert poprowadzą Ewa Maciocha z Gminnego Ośrodka Kultury w Aleksandrowie i Marcin Janos Krawczyk, aktor filmowy i teatralny z Warszawy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama