Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W niedzielę rusza zamojska pielgrzymka na Jasną Górę

Po porannej, niedzielnej mszy świętej w zamojskiej Katedrze pielgrzymki uformują szyki i ruszą do Częstochowy. Przed piechurami będzie do pokonania trasa licząca w sumie 364 kilometrów.
Ile osób zdecyduje się w tym roku ją pokonać? – To jest jeszcze tajemnica wiary, bo ludzie wciąż jeszcze się zapisują – mówił nam dzisiaj rano ksiądz Tadeusz Bastrzyk, wieloletni dyrektor pielgrzymki diecezji zamojsko-lubaczowskiej na Jasną Górę. – Liczę, że sumie z naszej diecezji do Częstochowy dojdzie ok. 1100-1200 wiernych. Trzy, mniej więcej stuosobowe grupy ruszą w niedzielę po godz. 10 z Zamościa. Wraz z nimi na trasę pójdą także pielgrzymi z Hrubieszowa. – Tomaszów rusza również w niedzielę, ale przez trzy dni idzie sam. Dołączają do nas dopiero za Biłgorajem – precyzuje ks. Bastrzyk. Po pierwszym dniu wędrówki i pokonaniu ponad 20-kilometrów pielgrzymujący zamościanie zatrzymają się na noclegi w Szczebrzeszynie, Topólczy i Żurawicy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama