Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nadal nie ma decyzji w sprawie kolejowych połączeń do Zamościa

Decyzja miała zapaść najpóźniej we wtorek. Ale nie zapadła. PKP Intercity musi wyjaśnić ministerstwu infrastruktury, dlaczego zamierza likwidować pociągi osobowe, które dojeżdżają m.in. do Zamościa.
Los pociągów osobowych, które jeszcze docierają do Zamościa wisi na włosku. PKP Intercity od 1 września planuje je zlikwidować. Dlaczego? Bo przynoszą straty. – Trwają rozmowy w tej sprawie z Ministerstwem Infrastruktury – mówi Beata Czenerajda z zespołu prasowego PKP Intercity. – Ministerstwo dofinansowuje połączenia międzymiastowe. Musi zmiany zaakceptować. O planach PKP Intercity pisaliśmy w poniedziałek. Projekt przewiduje likwidację czterech pociągów, które dojeżdżają do Zamościa. Jeśli tak się stanie ruch osobowy w Hetmańskim Grodzie umrze. Projekt wywołał na Zamojszczyźnie oburzenie. Michał Basiński, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej \"Roztocze” oraz poseł Sławomir Zawiślak już napisali protesty w tej sprawie. Zmartwieni są też zwykli mieszkańcy miasta. – Bo to będzie katastrofa – mówi Maria Abram z Zamościa. Jednak PKP Intercity zapewnia, że decyzję w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte. Miały wprawdzie zapaść dzisiaj. Ale to się nie udało. Dlaczego? – Ministerstwo poprosiło o przesłanie dokumentacji dotyczącej linii, które miałyby ewentualnie zostać zlikwidowane – tłumaczy Beata Czenerajda. – Trwają rozmowy w tej sprawie. Kiedy jakieś decyzję zapadną? Trudno jeszcze powiedzieć. W każdym razie powinno to się stać jeszcze w tym tygodniu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama