Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dziś kończą sie w Szczebrzeszynie Dni Kultur

O żydach, prawosławnych i katolikach było głośno w ten weekend w Szczebrzeszynie. A to za sprawątrzydniowych Dni Kultur. Impreza zaczęła się w piatek.
Pierwszy dzień był żydowski. W Sali konferencyjnej Urzędu Miasta otwarto wystawę \"Cmentarze Pogranicza”. A później na rynku rozpoczął się koncert kultury żydowskiej, w którym wystąpiły Zespół Tańca Żydowskiego, Teatr NN Ośrodka Brama Grodzka z Lublina oraz grupa Klezmaholics. Sobota poświęcona została prawosławiu, a patronat nad wszystkimi wydarzeniami objął arcybiskup Abel. Niedziela to Dzień Kultury Katolickiej, a patronat nad nim objął biskup Wacław Depo, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Na Rynku Miejskim zaczła sie wczesnym popołudniem Przegląd Piosenki Pielgrzymkowej \"Śpiewając w drodze”. Na koniec, o godz. 16 z koncertem ewangelizacyjnym wystąpi zespół Anielsi z Lubaczowa.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama