Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Czysta woda popłynie z kranów w Machnowie

Ponad 850 osób z Machnowa Nowego w gminie Lubycza Królewska będzie mogło najprawdopodobniej od jutra używać kranówki do spożycia bez przegotowania.
Po tym jak w zeszłym tygodniu wodzie wykryto bakterie typu coli, szef tomaszowskiego sanepidu nakazał prowadzenie do odwołania stałej dezynfekcji sieci wodociągowej. – Mieszkańcy mają ograniczony dostęp do wody pitnej, która nadaje się do picia, ale po przegotowaniu – powiedział nam Andrzej Wosiek, sekretarz gminy Lubycza Królewska. Dlatego samorząd nie musiał dostarczać do Machnowa Nowego wody pitnej beczkowozami. – Po przepłukaniu sieci i stałej dezynfekcji wyniki badań były pozytywne już w piątek, ale dla bezpieczeństwa warunkowo dopuszczono ją do spożycia po przegotowaniu – informuje Edmund Mielniczuk, kierownik sekcji higieny komunalnej Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim. W poniedziałek pobrano kolejne próbki do badań. Po uzyskaniu pozytywnych wyników, dzisiaj sanepid wyda decyzję o przydatności wody do spożycia. Na razie nie udało się ustalić, jak zanieczyszczenia przedostały się do wodociągu.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama