Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Dożynek czas. Już po żniwach. Pora się zabawić.

Żniwa się skończyły. Rolnicy w kolejnych gminach szykują się do świętowania.
Dożynki gminy Biłgoraj odbędą się w najbliższą niedzielę w Korytkowie Dużym. Zaplanowano m.in. uroczystą mszę (godz. 13), przemarsz delegacji z wieńcami oraz występy zespołów \"Banialuki”, Wygibusy” oraz grupy \"Buflo”. Zaplanowano też m.in. wystawę płodów rolnych, a na zakończenie zabawę taneczną do białego rana. W Sitnie odbędzie się tegoroczne święto plonów powiatu zamojskiego. Dożynki zaplanowano na niedzielę w Ośrodku Doradztwa Rolniczego. Uroczystości zaczną się (godz. 9.30) od spotkania starosty z rolnikami. Ci najlepsi dostaną odznaczenia i wyróżnienia. Później ruszy dożynkowy korowód, a po nim rozpocznie się (godz. 10) msza święta, którą celebrować ma ks. Prałat Adam Firosz, kanclerz kurii zamojsko-lubaczowskiej. Poza tym, jak na dożynki przystało, będzie mnóstwo innych atrakcji, m.in. wystawa rolnicza i sztuki ludowej, festyn rekreacyjn0-sportowy i występy artystyczne. Tydzień później świętować mają gospodarze z gminy Zamość. Dożynki odbędą się na placu przy Szkole Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej. Zaplanowano m.in. mszę (godz. 11.20), specjalny korowód oraz pokazy przygotowane przez miejscową Stadninę Koni Małopolskich \"Tarka”. Na scenie wystąpi też m.in. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Białowoli, zespół \"Camerata belfer”, grupa \"Gronicki” oraz kapele: \"Białowolanki”, \"Echo Lipska”, \"Roztoczanki” i \"Wesołe Gosposie”. Zaplanowano też wystawy sprzętu rolniczego, konkursy dla dzieci, a na koniec wielką zabawę \"pod chmurką”.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama