To będzie święto \"Ptaszyna\" i zamojskich miłośników jazzu
Najpierw aktor Jan Machulski, a teraz Jan \"Ptaszyn” Wróblewski, legendarny muzyk jazzowy, kompozytor, radiowiec oraz Honorowy Obywatel Hetmańskiego Grodu. Aleja sław w Zamościu będzie miała nową \"gwiazdę”.
- 28.08.2009 13:50
Odsłonięcie drugiej już tablicy pamiątkowej odbędzie się przy ul. Grodzkiej w Zamościu. Potem zaplanowano m.in. liczne koncerty na Starówce.
– Tablicę odsłoni sam Jan \"Ptaszyn” Wróblewski – podkreśla Teresa Madej, kierownik ds. Public Relation Zamojskiej Korporacji Energetycznej oraz m.in. miejscowy przewodnik.
Na pomysł stworzenia Alei Sław Teresa Madej wpadła w ub. roku. Długo szukano pomysłu na jej wygląd i lokalizację. W końcu zapadła decyzja.
Płytki z brązu o wymiarach 40 na 40 cm będą wmurowane w bruk ulicy Grodzkiej. Znajdą się na nich nazwiska osób zasłużonych dla miasta.
Uwieczniono tam już Jana Machulskiego, znanego aktora oraz współtwórcę Zamojskiego Lata Teatralnego.
W piątek (godz. 11) odsłonięta zostanie także tablica poświęcona Janowi \"Ptaszynowi” Wróblewskiemu. Uroczystość zapowiada się wyjątkowo.
O godz. 21 odbędzie się też koncert galowy. Zagra m.in. Jan \"Ptaszyn” Wróblewski Quartet, Dorota Miśkiewicz, Henryk Miśkiewicz, Zbigniew Namysłowski oraz m.in. Piotr Baron.
Reklama
Komentarze