Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Azbest zniknie z Tyszowiec

Wydatki gminy Tyszowce na usuwanie wyrobów zawierających azbest będą w tym roku ponad dwukrotnie wyższe niż w ubiegłym. Wybrano właśnie firmą, która zajmie się demontażem, wywozem i utylizacja niebezpiecznych materiałów.
W ubiegłym roku usuwanie azbestu kosztowało prawie 20 tys. złotych, w tym przeznaczonych zostanie około 50 tys. złotych. Większe wydatki to skutek większego zainteresowania mieszkańców, którzy złożyli zdecydowanie więcej wniosków o taką pomoc. Przedstawiciele firmy, która wygrała przetarg, będą się kontaktować indywidualnie z właścicielami posesji i umawiać na odebranie bądź demontaż na przykład dachów z eternitu. Mieszkańcy muszą pokryć tylko koszty nowego dachu, ale nie płacą za zajęcie się wyrobami z azbestem. Gmina zapłaci firmie za usługę po zakończeniu całego zadania, czyli do końca października.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama