Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Horodło: Polała się krew w strażnicy

Ośmiu pograniczników na czele z komendantem horodelskiej placówki oraz funkcjonariusz policji. To służby mundurowe, ale do akcji \"Dar krwi darem serca” włączyła się również społeczność lokalna oraz pracownicy Urzędu Gminy w Horodle.
Swoją krwią postanowiło podzielić się z potrzebującymi 20 osób, w tym 7 kobiet. Podczas akcji przeprowadzonej w placówce Straży Granicznej w Horodle zebrano prawie 11 litrów krwi. To była wspólna inicjatywa pograniczników oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. – W związku z przeprowadzoną akcją odbył się też dzień otwarty horodelskiej placówki – informuje ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – Zainteresowani mogli obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama