Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamość: Konkurs na dyrektora pogotowia. Szeląg nie wróci

Na poniedziałkową sesję sejmiku przyjechała grupa ponad sześćdziesięciu pracowników zamojskiego pogotowia ratunkowego. Domagali się, aby Zarząd Województwa przywrócił na stanowisko ich dotychczasowego dyrektora.
Ryszard Szeląg stracił posadę dyrektora, bo kontrola przeprowadzona w stacji wykazała szereg nieprawidłowości. Według kontrolerów, m. in. zapłacił za niepotrzebną dokumentację, przepłacił za nadzór inwestorski (18 tys. zł za dwa miesiące pracy jednej osoby), przyjął dwie osoby do prac remontowo-budowlanych, choć w placówce zajmują się tym już trzy osoby. – Przyjechaliśmy ponownie prosić o przywrócenie dyrektora na stanowisko, według nas zarzuty są bezpodstawne. Najpierw został zwolniony człowiek, a teraz są dorabiane do tego papiery – powiedział Jerzy Dąbrowski ze związków zawodowych. Jednak związkowcy nic nie wskórali. – Decyzja już zapadła. W najbliższych dniach ogłosimy konkurs na stanowisko dyrektora placówki – uciął Krzysztof Grabczuk, marszałek województwa. (tom)

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama