Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zwyrodnialcy wrzucili szczenięta do worka i zostawili na śmietniku

Ktoś wrzucił nowo narodzone szczenięta do worka, dobrze go zawiązał, a następnie podrzucił zawiniątko do kontenera na śmieci. Nie przeżyłyby gdyby nie mieszkaniec Zamościa, który usłyszał pisk dochodzący ze śmietnika.
– Ze śmietnika dobiega pisk zwierząt – takie zgłoszenie przyjął dzisiaj w nocy dyżurny zamojskiej policji. Z osiedla domków jednorodzinnych przy ul. Granicznej zadzwonił przypadkowy przechodzień. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres. We włożonym do metalowego pojemnika na śmieci szczelnie zamkniętym worku znaleźli siedem mokrych i ślepych jeszcze szczeniąt. – Jeden z małych piesków był już martwy – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji. – Pozostałymi zaopiekował się pracownik zamojskiego schroniska dla zwierząt. Policjanci poszukują sprawcy i ustalają okoliczności tego okropnego czynu. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt za znęcanie nad zwierzętami grozi do roku pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama