Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rosjanie i Ormianin wpadli na zielonej granicy pod Dołhobyczowem

Dwóch obywateli Rosji oraz Ormianina zatrzymali w nocy pogranicznicy w okolicy Chłopiatyna pod Dołhobyczowem.
– Byli to mężczyźni w wieku 34–41 lat, którzy pod osłoną nocy przedostali się nielegalnie z terytorium Ukrainy do Polski – informuje ppłk Andrzej Wójcik, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie. – Ich bagaż podręczny stanowiły tylko rzeczy osobiste. Sprawne i szybkie zatrzymanie nielegalnych emigrantów było możliwe dzięki wykorzystaniu przez nasze patrole urządzeń termowizyjnych. Cudzoziemcy pokonali pieszo odcinek granicy lądowej, a zatrzymano ich w odległości ok. pól kilometra od granicy państwa w czasie wędrówki w głąb naszego kraju. Obywatele Rosji posiadali przy sobie dokumenty tożsamości, Ormianin ich nie miał. Jak wynikało z czynności wyjaśniających, traktowali Polskę tranzytowo i zamierzali przedostać się w poszukiwaniu pracy na zachód. Po zakończeniu czynności w tej sprawie nielegalnych emigrantów przekazano służbom granicznym Ukrainy.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama