Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Targowe scenki na starych zdjęciach Stanisława Orłowskiego

To prawdziwa podróż w czasie. W zamojskiej Galerii Fotografii Ratusz można oglądać wystawę znakomitych fotografii Stanisława Orłowskiego pt. \"Targowy czwartek 1964”.
To zdjęcia archiwalne, wykonane przez autora na nowomiejskim targowisku w Zamościu. Jest na co popatrzeć. W czwartki ściągali tam rolnicy z całego regionu i mieszkańcy Zamościa. Kupcy przybywali głównie furmankami. Były ich setki. Sprzedawali płody rolne, zwierzęta, gołębie, beczki, meble i czego dusza zapragnie. Orłowski swoim aparatem uchwycił scenki targowe. Ludzie targują się, wybierają, oglądają, nudzą i debatują. Niektórzy sprzedawcy się nudzą, inni zachwalają swoje towary. Wprawdzie targowisko na Nowym Mieście działa nadal, ale kupcy i towary wyglądają dzisiaj jednak inaczej… Ekspozycja czynna będzie do końca września. Wystawa jest propozycją z fotograficznego cyklu \"Mój Zamość”. Zorganizowało ją Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Wstęp wolny.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama