Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Na jubileusz współpracy Zamość dostanie od Schwäbisch Hall... dwie ławki

Dostaniemy od mieszkańców niemieckiego Schwäbisch Hall … dwie ławki. Ten prezent podkreśli wagę współpracy partnerskiej między tym miastem i Zamościem. Oficjalne przekazanie daru nastąpi w sobotę na Rynku Wielkim podczas obchodów jubileuszu.
Uroczystości \"upamiętniające” dwadzieścia lat współpracy rozpoczną się o godz. 9 w zamojskim Ratuszu. Zaplanowano m.in. liczne wystąpienia osób i instytucji zajmujących się m.in. wymianą młodzieży i dorobku kulturalnego obu grodów. Potem, w sali ślubów otwarta zostanie wystawa zdjęć Stanisława Orłowskiego pt. \"Schwäbisch Hall i okolice”. Po wernisażu uczestnicy obchodów wyjdą na Rynek Wielki, gdzie wysłuchają hejnału z wieży ratuszowej. I wtedy przyjdzie czas na gwóźdź programu. Włodarze Schwäbisch Hall przekażą zamojskim samorządowcom dwie ławki, które przyjadą aż z Niemiec. Będzie to dar oryginalny i praktyczny. Jak będzie wyglądać? – Będą to dwie zwykłe ławki kamienno-drewniane – mówi Jacek Bełz z Wydziału Promocji, Kultury i Spraw Społecznych zamojskiego UM. – Będą na nich specjalne tabliczki okolicznościowe. Dary zostaną ustawione na zamojskim bulwarze im. Schwäbisch Hall.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama