Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W zamojskim schronisku pies z kotem pod jednym dachem

W zamojskim schronisku dla bezdomnych zwierząt na finiszu są prace nad budową szpitalika dla psów i kotów oraz zimowego pomieszczenia dla szczeniąt.
Zgodnie z zaleceniami powiatowego lekarza weterynarii, miniszpital ma służyć czworonogom chorym i rannym w wypadkach, a także psom, które trafią po pogryzieniach na obserwację. W nowym pomieszczeniu każdy boks będzie oddzielony ścianą. – Przez to zwierzęta nie będą miały ze sobą kontaktu – informuje Piotr Łachno, kierownik schroniska. Posadzki są odpowiednio wyprofilowane, żeby odchody spływały z boksów wprost do kratki ściekowej. Pomieszczenie będzie ogrzewane, każde zwierze otrzyma materac. Wybudowano trzy boksy o wymiarach 1 na 1,5 m oraz trzy mniejsze (1 na 1 m). W tych ostatnich przetrzymywane będą bezpańskie koty wyłapywane na terenie miasta i poddawane zabiegowi sterylizacji. Gdy dojdą do siebie, zostaną wypuszczone na wolność, a ich miejsce zajmą kolejne dachowce. W dotychczasowym tymczasowym szpitaliku powstanie zimowe, ogrzewane pomieszczenie dla szczeniąt. Pieniądze na oba zadania pochodzą z zamojskiego zoo, wsparcia udzieliła też nowa Fundacji dla Zwierząt \"Tectum”. Robocizna nic nie kosztuje, bo wykonawstwa podjęli się pracownicy schroniska.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama