Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gaz się ulotnił na stacji kolejowej

Wczoraj przed godz. 20 pracownicy PKP Cargo stwierdzili ulatniający się gazu propan butan z cysterny kolejowej na stacji Zamość. Na pomoc ruszyli strażacy.
– Do działań natychmiast skierowano zastępy ratownictwa chemicznego z JRG Zamość, które podjęły działania polegające na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (rozwinięcie linii gaśniczej i ustawieniu kurtyny wodnej), pomiarze stężenia wypływającego gazu, podjęto także próbę uszczelnienia miejsca wycieku gazu – relacjonuje Andrzej Szozda, rzecznik zamojskiej straży. Cysterna była już właściwie opróżniona, więc wyciek nie był duży. Nie powstało też zagrożenie dla sąsiednich obiektów. – A uszczelnienie ograniczyło ilość wyciekającego gazu. Cysterna została przetoczona na bocznicę – dodaje strażak. Dzisiaj w obecności specjalistów ds. eksploatacji cystern z Rozlewni Gazu w Hrubieszowie strażacy wyrównali ciśnienia w cysternie z ciśnieniem atmosferycznym i jakiekolwiek zagrożenie przestało istnieć.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama