Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Biłgorajskie: Rolnicy świętowali na dożynkach

Dożynki powiatu biłgorajskiego odbyły się w niedzielę. Razem z władzami powiatu organizowała je gmina Obsza. Starostami tegorocznych dożynek byli Stanisława Kowalik z Łukowej i Andrzej Syty z Woli Obszańskiej.
Każda z gmin powiatu przyjechała z przepięknym wieńcem dożynkowym, który został zaprezentowany tuż przed mszą. – Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. To czas na radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Dzisiejsze święto przypomina, że właśnie dzięki ciężkiej pracy rolnika codziennie trafia na stoły w naszych domach chleb z ziarna, które wyrosło na polskiej ziemi – mówi starosta Marek Onyszkiewicz. – Razem z wami, drodzy rolnicy, dziękujemy za tegoroczne zbiory i prosimy o przyszłoroczny pomyślny plon. Niech to co robicie przynosi wam satysfakcję, aby optymizm i pogoda ducha nigdy was nie opuszczały. Wiem, że tego optymizmu potrzeba rolnikom, bo obecne warunki społeczno-ekonomiczne nie są najlepsze. Podczas dożynek ogłoszono wyniki konkursu \"Nasze Biłgorajskie”, ale nagród było więcej. Na liście rolników wyróżnionych przez Zamojską Korporację Energetyczną Oddział w Biłgoraju znaleźli się: Adam Kutryn z Różańca I, Jan Pender z Babic, Józef Osuch z Łukowej IV. Odznaczenia przyznano za najwyższe zużycie energii spośród wszystkich gospodarstw rolnych w okresie ostatniego roku oraz za terminowo regulowane wszystkie należności. PZU odznaczyło rolników z największym przypisem składek ubezpieczeń rolnych. Wyróżnieni zostali: Józef Spustek z Księżpola, Mirosław Pękala z Łukowej, Ryszard Szponar z Zamchu. Stefan Krauz kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Biłgoraju wręczał wyróżnienie Halinie i Józefowi Grzyb z Łukowej za zajęcie I miejsca w konkursie Agroliga 2009. Po nagrodach przyszedł czas na prezentację zespołów ludowych z powiatu. Na zakończenie wystąpił zespół Romen, a po nim odbyła się zabawa taneczna.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama