Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Palił się młodnik. Strażacy ruszyli do akcji

Ogień w młodniku zauważyli myśliwi. Pożar szybko się rozprzestrzeniał, dlatego łowczy przy pomocy gałęzi zaczęli go gasić, przez co jeden z nich uległ poparzeniu i podtruciu. Wezwana straż pożarna dowoziła wodę z rzeki Szum, wykonano pasy zaporowe, na miejscu pojawił się też ciągnik z pługiem...
To na szczęście tylko scenariusz ćwiczeń. W podkrasnobrodzkich lasach szkolili się strażacy, policja, ratownicy i służby leśne. – Na terenie leśnictwa Senderki przeprowadzono ćwiczenia zgrywające dla wybranych sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz służb współdziałających, czyli służby leśnej, policji i pogotowia ratunkowego – informuje Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Zamościu. Dodaje, że celem ćwiczeń było doskonalenie prowadzenia działań gaśniczych podczas pożarów obszarów leśnych i współdziałania jednostek ochrony przeciwpożarowej z innymi służbami, sprawdzenie założeń zawartych w powiatowym planie działań ratowniczych powiatu zamojskiego oraz rozpoznanie operacyjne obszaru leśnego Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama