Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zamojskie nastolatki będą szczepione przeciwko rakowi szyjki macicy

Zamojscy radni miejscy podjęli walkę z rakiem szyjki macicy. Profilaktyką objętych zostanie aż 356 nastolatek, uczennic klas z VI z zamojskich szkół podstawowych.
W tym roku dziewczęta zaszczepione zostaną dwoma dawkami, a 2010 r. trzecią. Ma to je ochronić przeciwko onkogennym typom wirusa HPV (brodawczaka ludzkiego), który wywołuje raka szyjki macicy. Akcja zostanie poprzedzona m.in. licznymi spotkaniami z rodzicami nastolatek. Dodatkowo informacje na ten temat będą rozsyłane do nich pocztą. Zapisy na szczepienia już trwają. Wyznaczono do tego zamojskie NZOZ-y przy ul. Harcerskiej 8, Prymasa Stefana Wyszyńskiego 2 i 41 A oraz przy ul Szwedzkiej 20. Zamojski magistrat wyda na całą akcję aż 400 tys. zł. Bliższe informacje na stronie www.rakszyjki.pl.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama