Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wojna w zamojskim Arsenale

Miłośnicy militariów powinni tę ekspozycję odwiedzić. W Muzeum Barwy i Oręża \"Arsenał” otwarto niezwykłą wystawę \"Kampania wrześniowa 1939 r. na Zamojszczyźnie”.
Zgromadzono tam ok. 150 unikatowych eksponatów sprowadzonych m.in. z Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Regionalnego w Kraśniku oraz Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. To m.in. broń polska, niemiecka i sowiecka sprzed ok. 70 lat. Są perełki, jak np. polski moździerz kaliber 81 mm, niemiecki karabin maszynowy MG 34 (na trójnogu) oraz m.in. mundury piechurów i polskiego kawalerzysty z kompletnym oporządzeniem. Wystawa wpisuje się w obchody okrągłej rocznicy wybuchu II wojny światowej. – Naprawdę warto się do nas wybrać – przekonuje Mirosław Bańkowski, kustosz zamojskiego \"Arsenału”.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama