Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Przebudują ulicę św. Piątka za unijne pieniądze

Ponad dwa miliony złotych zostanie wydanych na budowę ul. św. Piątka. Powstanie nowa nawierzchnia ulicy, chodniki i ścieżka rowerowa. Staną też przy niej nowe latarnie. Przebudowane zostaną też trzy skrzyżowania.
– Najwyższy czas aby zacząć remonty – mówi Władysława Silezin, mieszkanka jednego z domów przy ul. św. Piątka. – Gdy popada deszcz, jest fatalnie. Na ulicy tworzyły się ogromne jeziora kałuż, które wlewały się na chodniki. Ludzie się jakoś przez nie przeprawiali, ale mieli już dosyć. Planowany remont to naprawdę świetna wiadomość. Sporo się zmieni. Ta inwestycja została zaliczona do kluczowych przedsięwzięć województwa lubelskiego, finansowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. To wynik zabiegów zamojskiego magistratu. Koszt całego przedsięwzięcia to ok. 2 mln zł. Unijne dofinansowanie pokryje 75 proc. budowy, resztę miasto wysupła z własnego budżetu. Inwestycja ruszy jeszcze w tym roku, a zakończy się w przyszłym. Ulica św. Piątka zostanie przebudowana na odcinku od skrzyżowania z Tęczową do skrzyżowania z ul. Waryńskiego. Postanie m.in. ok. 300 metrów drogi, chodnik, ścieżka rowerowa i m.in. kanalizacja deszczowa. Zaplanowano też przebudowę trzech skrzyżowań, modernizację dwóch przejść dla pieszych i wymianę lamp ulicznych. Umową na tę inwestycję została podpisana w Urzędzie Marszałkowskim. – Ta inwestycja wpisuje się w rozwój sieci miasta, szczególnie jego południowo-wschodniego obszaru – mówił podczas podpisywania umowy Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. – To ważne dla mieszkańców os. św. Piątka i Nowego Miasta. Rozwiązany zostanie problem nadmiernego obciążenia komunikacyjnego w tym regionie.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama