Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pijany kierowca walnął oplem w passata

Pięcioro osób trafiło do szpitala. Sprawca wypadku, który wydarzył się wczoraj wieczorem w podtomaszowskiej Kolonii Łaszczówka, był pijany.
Kierujący oplem astra 26-letni mieszkaniec powiatu lubaczowskiego na Podkarpaciu uderzył z impetem w tył poprzedzającego go volkswagena passata. Do szpitala odwieziono kierowcę oraz czwórkę pasażerów astry w wieku od 18 do 23 lat. – Najpoważniejszych obrażeń doznała 23-latka z powiatu lubaczowskiego – informuje Ireneusz Stromidło, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji. Ze względu na obrażenia, m.in. złamanie kręgosłupa szyjnego, kobieta nie była w stanie dmuchać w alkomat. Ale jej koledzy poddali się badaniu. Kierowca miał w organizmie 2,4 promila, zaś trójka pasażerów od prawie jednego do ponad dwóch promili. Kierujący passatem 42-letni obywatel Ukrainy wyszedł cało z opresji. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama